Johan Teterissa na wolności

Opublikowano: 10.01.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1687

Po 15 latach więzienia za pokojowy protest, nauczyciel i aktywista z prowincji Moluków, wyszedł na wolność.

Po lewej Johan Teterissa, po prawej Johanis Riry po uwolnienieniu z indonezyjskiego więzienia

Johan Teterissa został zwolniony po odbyciu 15 lat więzienia za prowadzenie pokojowego protestu przed prezydentem Indonezji w 2007 roku. Obecnie mieszka w swoim rodzinnym mieście na wyspie Aboru w prowincji Moluki wraz z rodziną. Wraz z nim uwolniony został także inny więzień sumienia z Moluków – Johanis Riry. Niestety pozostałych sześciu więźniów sumienia z Moluków nadal przebywa w więzieniu Ambon.

Johan Teterissa, bohater Maratonu Pisania Listów 2016, przekazał swoją wdzięczność i pozdrowienia wszystkim sympatykom Amnesty International, którzy prowadzili kampanię w jego imieniu. Powiedział, że otrzymane listy solidarności były wsparciem nie tylko dla niego, ale także dla wszystkich pozostałych więźniów sumienia z Moluków, którzy żyją tysiące kilometrów od swoich rodzin.

Johan Teterissa spędził 15 lat w więzieniu tylko za wzniesienie flagi regionu wysp Moluki. Nauczyciel szkoły podstawowej przewodził grupie mężczyzn, którzy brali udział w tanecznym proteście na oczach indonezyjskiego prezydenta, a na koniec wznieśli flagę zakazaną przez rząd. Policja zabrała 22 mężczyzn, pobiła ich i uwięziła.

Źródło: Amnesty.org.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.