Johan Teterissa na wolności

Opublikowano: 10.01.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Po 15 latach więzienia za pokojowy protest, nauczyciel i aktywista z prowincji Moluków, wyszedł na wolność.

Po lewej Johan Teterissa, po prawej Johanis Riry po uwolnienieniu z indonezyjskiego więzienia

Johan Teterissa został zwolniony po odbyciu 15 lat więzienia za prowadzenie pokojowego protestu przed prezydentem Indonezji w 2007 roku. Obecnie mieszka w swoim rodzinnym mieście na wyspie Aboru w prowincji Moluki wraz z rodziną. Wraz z nim uwolniony został także inny więzień sumienia z Moluków – Johanis Riry. Niestety pozostałych sześciu więźniów sumienia z Moluków nadal przebywa w więzieniu Ambon.

Johan Teterissa, bohater Maratonu Pisania Listów 2016, przekazał swoją wdzięczność i pozdrowienia wszystkim sympatykom Amnesty International, którzy prowadzili kampanię w jego imieniu. Powiedział, że otrzymane listy solidarności były wsparciem nie tylko dla niego, ale także dla wszystkich pozostałych więźniów sumienia z Moluków, którzy żyją tysiące kilometrów od swoich rodzin.

Johan Teterissa spędził 15 lat w więzieniu tylko za wzniesienie flagi regionu wysp Moluki. Nauczyciel szkoły podstawowej przewodził grupie mężczyzn, którzy brali udział w tanecznym proteście na oczach indonezyjskiego prezydenta, a na koniec wznieśli flagę zakazaną przez rząd. Policja zabrała 22 mężczyzn, pobiła ich i uwięziła.

Źródło: Amnesty.org.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o