Jezu! Weź im powiedz, żeby się odwalili od Halloween!

Opublikowano: 02.11.2019 | Kategorie: Publicystyka, Społeczeństwo, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 329

Jak długo mogli, chrześcijanie karmili pogan stalą swoich mieczy i palili na stosach, jak to miało miejsce w całej Europie, a w tej jej części wyjątkowo brutalnie, gdy religia panów i władców którą było chrześcijaństwo, musiała być odgórnie zaszczepiona masom matołów. Dziś – póki co – nie mogą zabijać, w zamian karmią nas pogardą.

31 października przez cały dzień przychodziły do mnie dzieci po cukierki. Sporo małych Wietnamczyków pomalowanych na trupie kolory z krwią pomidorową cieknącą z ust na koszule. Musiałem chodzić do sklepiku i kupować ciągle nowe zapasy słodyczy. Po 20 przestałem otwierać, udając że mnie nie ma w domu, trochę w obawie, że tak późno to już mogą prawdziwe duchy łazić… Śmiesznie było, wesoło, trochę straszno… A to za sprawą tzw. Halloween.

W tym samym czasie w internecie czytam ze zdziwieniem i niesmakiem kolejnych księży i dewotów, którzy udowadniają jakie to święto jest paskudne, niepolskie, niewłaściwe, obraźliwe i po prostu głupie. Piszą coś o nawrotach pogaństwa, odchodzeniu od chrześcijaństwa – jedynie słusznego i właściwego – o koniecznej obronie czystości wiary i polskich tradycji i mam dość mocno zmęczone oczy. Matko, ludzie? Odpierdolcie się od tych dzieci i dajcie się im przebierać! Czy moglibyście swoje dziewiętnastowieczne wiktoriańskie mendzenie zachować dla żon i kochanków? Czy nie wystarczy wam smendzić im nad głowami o upadku cywilizacji chrześcijańskiej, musicie to jeszcze robić publicznie odbierając ludziom resztki nieskrępowanej radości? Chryste, widzisz i nie grzmisz!

Naprawdę, czy ktoś wam każe się przebierać za zombie? Przecież możecie spokojnie iść do kościoła i klęczeć tam na grochu do woli, doprawdy nikt was nie powstrzymuje. Chcecie leżeć na zimnych posadzkach we włosienicach i adorować rany Jezusa? Proszę bardzo! Droga wolna. Kościoły otwarte, mam nadzieję, a jak nie, to można pod kościołem, albo nawet na chacie, kto broni? Ale zlitujcie się już nad nami i przestańcie ględzić! Szczególnie jeśli te wywody przyjmują pseudo-naukowe tony, a są w istocie neobolszewickim kabotyństwem.

Pogaństwo… Jezu! Czy Ty to słyszysz? Wiesz dobrze, że Twoja własna religia, czyli judaizm, powstała z wcześniejszych religii, że jest zlepkiem mitów stworzonych w innych kulturach, że potop Noego był w sumeryjskim eposie o Gilgameszu itd. a judaizm stał się źródłem setek innych religii w tym katolicyzmu, który nota bene wchłonął niezliczone pogańskie motywy brane jeszcze z czasów, gdy świętowaliśmy przesilenia słoneczne i dzielne niedźwiedzie. Ty sam przecież, wiesz dobrze o tym, jesteś złożony z wielu innych postaci o Twoich cechach, które istniały wcześniej. Nie tylko Ty urodziłeś się z matki dziewicy, ale kilka innych bóstw przed Tobą również! W dodatku były to bóstwa – uwaga – pogańskie!!!

Bo co to w zasadzie znaczy „pogańskie”? Otóż jest to po prostu deprecjonujące określenie na „prostaczków” wyznających inną wiarę niż chrześcijańska. Bierze się z łaciny, w której oznaczało wieśniaków po prostu, ludzi prostych, zwyczajnych. Wiele wieków później dopiero dumni chrześcijanie, którzy mieli już papieża cesarza i pałace zaczęli tak określać wszystkich innych. W słowie „poganie” zawarta jest cała ich skrajna pycha i pogarda dla wszystkiego co inne. Proste, ludowe. Jak długo mogli, karmili tych „wieśniaków/pogan” stalą swoich mieczy i palili na stosach, jak to miało miejsce w całej Europie, a w tej jej części wyjątkowo brutalnie, gdy religia panów i władców którą było chrześcijaństwo, musiała być odgórnie zaszczepiona masom matołów. Powiedzmy sobie szczerze, chrześcijaństwo nie zostało nam objawione przez Jezusa, czy św Pawła, tylko narzucone przez magnaterię rękoma najemników, a ludność rdzenna broniła się przed nim bardzo zawzięcie. Ze św. Wojciecha zrobiono relikwię, ale reprezentuje on taką samą przemoc, jaką pięćset lat później Hiszpanie zgotowali Indianom w Ameryce, a potem przez setki lat niesiono Afrykanom. Po prostu w Polsce stało się to tysiąc lat temu. Warto czytać Marię Janion. Dziś – póki co – katolicy nie mogą zabijać, w zamian karmią nas pogardą.

Bo czy nie tym w końcu jest polskie chrześcijaństwo? – zachodzę w głowę – religią pogardy? Katolicyzm przyniesiony nam na mieczach, zaszczepiony siłą, osadzony w złotych zamkach, oznajmiany nam z biskupich tronów z pogardą której górna granica mieści się w niebie. Czy nie tym jest polski katolicyzm? Religią przemocy, która niszczy i tłamsi wszystko, co mu nie podpasi, czy to będzie emancypacja kobiet, czy prawo do usuwania ciąży, czy zapłodnienia in vitro, czy to są Żydzi, czy muzułmanie, czy to jest posłanka na sejm, czy naukowczyni chcąca poznawać świat rozumem. Wszystko, co nie ich, co nie wzmaga ich władzy i pychy, to wszystko jest do odrzucenia, to wszystko jest szatańskie, pogańskie, wieśniackie i nie nasze. Włączając w to dzieci pomalowane farbkami. Ich największy zgryz jest w tym, że przy tych dzieciach nie ma księdza. I chwała Bogu!

Autorstwo: Rafał Betlejewski
Zdjęcie: ok-james (CC0)
Źródło: MediumPubliczne.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 18, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
hashi
Użytkownik
hashi

Nie wiem po co jest tu na siłę wpleciony wątek chrześcijański i próba jego obrzydzenia. I do tego jeszcze ten wulgarny zatruty lewactwem język.
Nie jestem katolem ale moje dzieci nigdy nie wezmą udziału w tej maskaradzie.
Wygląda mi to na kult śmierci i satanizm dla plebsu, niewinne dzieci namawia się do tej pseudo zabawy w zamian za słodycze, jakie to perfidne.

cacor
Użytkownik
cacor

Wszem i wobec próbują nas “uczyć” tolerancji.
Zatem, tolerujmy czyjeś przebieranki, zabawy.
Doprawdy, do tej pory więcej ofiar pochłonęły religie, niż jakieś zabawy w zbieranie słodyczy.
Moje dzieci nie uczestniczą w tym, raczej nie będą. Chyba, że będą później chciały.
Ale sam byłem przygotowany z wielką tytką słodyczy, dla dzieci, które przyszły się przywitać i zaprezentować w strojach rodem z Harrego Pottera.
Aha, zapytam przekornie: obchodzicie Mikołajki?

rici
Użytkownik
rici

Katolicyzm to nie chrzescijanstwo. Katolicyzm to odlam judaizmu, tak jak i islam. Jezus odrzucil religie judaistyczna /dyskusja z uczonymi w pismie i kaplanami w swiatyni/ Zabronil rowniez nawracania ludow polnocy, poniewaz oni znaja prawdziwego boga /kazanie na gorze/

MakSym
Użytkownik
MakSym

@hashi

Zanim zaczniesz jęczeć na “obrzydzaniem chrześcijaństwa” zastanów się lepiej nad rytualnym kanibalizmem, jaki jest w nim celebrowany. To jest dopiero paskudne.

hashi
Użytkownik
hashi

@MakSym a gdzież ty znalazł kanibalizm w chrześcijaństwie? coś ci się księgi pomieszały.
A może jesteś przedstawicielem talmudu babilońskiego czyli satanistycznego judaizmu to tam pije się krew niewinnych dzieci w rytuałach .
Tu masz przykład: https://www.youtube.com/watch?v=MI7NWRe6-bo
Jęczeć to ty jeszcze sam będziesz jak ci zwyrole dzieci porwą.

andrzej86
Użytkownik
andrzej86

W komentarzu język wulgarny zabroniony a w artykule ?. Co za syf .