Jesteście zamordystami!

Opublikowano: 14.09.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 446

Środowisko anarchistyczne wydało komunikat w sprawie kuriozalnej zapowiedzi partii Ryszarda Petru, który chce “delegalizacji organizacji anarchistycznych”. Zwracają w nim uwagę, że były bankier, mimo, że kreuje się na liberała i demokratę, w rzeczywistości jest jeszcze większym zamordystą od obecnie rządzących polityków.

Oświadczenie ukazało się na stronie krakowskiego oddziału Federacji Anarchistycznej. Przypomnijmy, że chodzi o fragment jednego z punktów programu wyborczego Nowoczesnej, opublikowanego podczas weekendowej konwencji partyjnej, która odbyła się, co ciekawe, niemal rok po wyborach do parlamentu. Dowiadujemy się z niego, że “obrońcy demokracji” chcą zabronić działalności nie tylko ugrupowań rasistowskich i faszyzujących, ale również tych, które aktywnie sprzeciwiają się prawicowej ekstremie. “Wprowadzimy przepisy ograniczające lub delegalizujące działalność organizacji o charakterze rasistowskim, szowinistycznym i szerzącym nienawiść wobec słabszych oraz organizacji anarchistycznych, występujących przeciwko państwu i jego instytucjom. Będziemy bronić państwa przed ekstremizmami i populizmem z lewej i prawej strony sceny politycznej” – czytamy w manifeście programowym ugrupowania. Ludzie Petru chcą w ten sposób wprowadzić fałszywą symetrię pomiędzy faszyzmem a jego antytezą.

Co na to anarchiści? Wskazują, że propozycja Nowoczesnej jest wyrazem jej intelektualnej i politycznej niemocy, a także ukrytego zamordyzmu, który właśnie się unaocznił. “Partia Ryszarda Petru tak rozpaczliwie poszukuje nowego elektoratu, że pomimo deklarowanego przez siebie umiłowania swobód politycznych, postuluje wprowadzenie obostrzeń w wolności wyrażania poglądów idących dalej niż propozycje autorytarnych kacyków czy choćby Jarosława Kaczyńskiego, od którego tak bardzo chce się odróżnić” – zwracają uwagę aktywiści.

Anarchiści wskazują również, że środowisko tworzące Nowoczesną to ludzie, którzy otwarcie stawali w przeszłości po stronie niesprawiedliwości społecznej, tworząc w ten sposób grunt pod rozwój nastrojów faszystowskich. “Jedyny moment, w którym Ryszard Petru mógł się spotkać z wolnością, to ten, kiedy stojąc po przeciwnej do niej stronie popierał kamieniczników oraz szefów odmawiających zapłacenia swoim pracownikom za wykonaną pracę. To nie państwa chce bronić Nowoczesna – ona jest zainteresowana jedynie obroną własnych interesów. Choć oczywistym jest, że w tym celu zamierza wykorzystać instytucję państwa jako narzędzia” – czytamy w oświadczeniu.

Działacze ruchu anarchistycznego akcentują też, że ich dotychczasowa działalność w Polsce to realna walka o wolność, sprawiedliwość i prawa człowieka, w przeciwieństwie do partii Petru, której dorobek w tej dziedzinie jest wyłącznie marketingowym tworem. “Federacja Anarchistyczna działa w Polsce od 1989 roku. Od tego czasu podejmowaliśmy wiele działań przeciwko rasizmowi i szowinizmowi, występowaliśmy w obronie osób słabych i pokrzywdzonych. Wspólnie z krakowskim ruchem lokatorskim zorganizowaliśmy protest w formie miasteczka namiotowego po krachu okrągłego stołu mieszkaniowego, blokowaliśmy eksmisje nie tylko mieszkań, ale również najstarszego w Polsce antykwariatu Krzyżanowskich. Wielokrotnie domagaliśmy się zwolnienia z więzień osób przetrzymywanych tam tylko w powodu swoich poglądów, tak było w przypadku Asli Erdogan (Turcja), Aleksandra Kolchenki (Ukraina), Koli Romanowa (Rosja). Protestowaliśmy przeciwko likwidacji szkół podstawowych na terenie Krakowa. Powołaliśmy inicjatywę Witajcie w Krakowie prowadzącą działania prouchodźcze” – czytamy w komunikacie krakowskich działaczy.

Na koniec anarchiści zwracają uwagę, że postulat delegalizacji ich ruchu jest absurdalny, gdyż ma przybrał on nigdy żadnej sformalizowanej postaci. “Od 27 lat jesteśmy grupą nieformalną i taką planujemy pozostać. Ruchów nieformalnych nie da się zdelegalizować. Tak jak nie da się zdelegalizować idei, nie da się też zdelegalizować pokrzywdzonych i słabych, w imieniu których występują anarchiści. Będziemy dalej z taką samą mocą angażować się w ruchy lokatorskie, ruchy pracownicze, w działalność na rzecz budowania aktywnych i świadomych postaw obywatelskich. Bez względu na partyjne programy i ustanawiane bez naszego udziału prawo” – piszą.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. agama 14.09.2016 13:21

  Nowoczesna chce też zlikwidowania świadczeń społecznych dla ludzi, którzy odmawiają szczepień. Typowo antypolska, soroska banda.

 2. agama 14.09.2016 18:59
 3. luzak1977 14.09.2016 23:01

  Sorosowi pokazują co potrafią. Kolejny kroczek do nowego porządku.

 4. Occult Initiation 15.09.2016 06:55

  Zwolennikom Korwina i Petru. Destrukcyjne i nowotworowe fundamenty kapitalizmu.
  Dzisiejszy kapitalistyczny wzrost gospodarczy może imponować, ale nikt nie mówi, że jest on de facto wzrostem nowotworowym. Wzrasta niczym nowotwór na zdrowej tkance. Wysysa i przetrawia jej zasoby. A na koniec następuje to co zawsze w takich sytuacjach – zgon organizmu. W tym przypadku możliwe jest to, że jeśli nie wyrwiemy Ziemi z rąk psychopatów, to zagłada ludzkości i całej biosfery jest niemal pewna.

  https://jarek-kefir.org/2016/03/30/zwolennikom-korwina-i-petru-destrukcyjne-i-nowotworowe-fundamenty-kapitalizmu/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.