Jerzy Owsiak na celowniku kolejnej prokuratury

Opublikowano: 22.07.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 593

Prokuratura z Gorzowa nie mogła nic znaleźć na Przystanki Woodstock. I dlatego postępowaniem zajmie się teraz Prokuratura Okręgowa w Koszalinie. Oficjalnie po to, żeby nikt nie zarzucił prokuratorom stronniczości.

Chodzi o postępowanie w związku z organizowaniem Przystanków w latach 2011-2015. Doniesienie w tej sprawie złożył prawicowy bloger. Uważa on, że organizatorzy zaniżali liczbę uczestników, w związku z czym nie było zapewnione wystarczające bezpieczeństwo przystankowiczów.

Śledztwo prokuratorskie dotyczy jednak dwóch kwestii: niedopełnienia obowiązków lub przekraczaniu uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych, oraz prawa o organizacji imprez masowych. Chodzi o to, że trwa sprawdzanie, czy organizator dopełnił wszystkiego czego wymaga od niego ustawa.

Prokuratura ma w planach przesłuchanie zarówno burmistrza Kostrzyna nad Odrą, jak i szefa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i organizatora Przystanku Woodstock, czyli Jerzego Owsiaka.

Do tej pory nikt nie usłyszał zarzutów.

Jak mówią prokuratorzy podlegli Zbigniewowi Ziobrze, postępowania przenosi się do innych jednostek głównie z powodu nieznalezienia przez śledczych tego, co mają znaleźć. Sprawę dostaje zatem taka ekipa, która na pewno znajdzie coś, co umożliwi postawienie zarzutów.

Jerzy Owsiak i jego przedsięwzięcia od wielu lat są solą w oku osób związanych ze środowiskiem PiS.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. ZIWK 22.07.2017 11:21

    No – teraz PiSrokuratorowie będą się mogli wykazać i dokładnie policzyć, że w 2011 roku było 200.001 osób a nie zadeklarowane 200.000.
    A jak się nie uda tego wykazać, to poszukają jeszcze raz… i jeszcze (w końcu będzie im zależeć na pracy)….

    Aż powstanie możliwość zastosowania w stosunku do “totalnej opozycji” przesłuchań 3 stopnia (oraz 4) i wydawana wyroków na zasadzie domniemania winy – o ile w ogóle będzie potrzeby proces lub nawet zarzuty do wsadzania wrogów posła 🙁

  2. maciek 23.07.2017 00:52

    Przez lata broniłem Owsiaka przed lewicowymi blogerami. Po tym artykule chyba zacznę bronić Prokuraturę Koszalińską. Tylko nie wiem, czy ona jest prawicowa czy lewicowa?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.