Jego mózg zamienił się w ciecz

Opublikowano: 26.09.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 709

Do tragicznego wydarzenia doszło w USA. Amerykanin zmarł na infekcję wywołaną przez pasożytniczą amebę żyjącą w glebie, pisze portal „Daily Star”. Mężczyzna był narażony na kontakt ze skażoną glebą podczas realizowania swojego ulubionego hobby – ogrodnictwa.

Kiedy poczuł się źle, zgłosił się do szpitala, gdzie stwierdzono, że jego mózg dosłownie zamienił się w ciecz. Skan mózgu mężczyzny wykazał, że infekcja opanowała i zniszczyła jego zdolności umysłowe. W skutek czego pacjent zmarł. Zgon został spowodowany przez tak zwane wolno żyjące ameby, które powszechnie występują w glebie, jednak jak zauważono dość rzadko przenikają do innych organizmów i zaczynają pasożytować.

Przypadek zapalonego ogrodnika został opisany przez naukowców z Uniwersytetu Emory w Atlancie. „Mężczyzna, lat 82, trafił do szpitala, gdzie lekarze wykonali badania mózgu. Dzień po przyjęciu do szpitala całkowicie osłabła prawa strona ciała i rozwinął się „zmieniony stan psychiczny” – napisali naukowcy w „New England Journal of Medicine”.

W artykule określono również, że mężczyzna miał raka, ale był w remisji od dziesięciu lat.

Na podstawie: DailyStar.co.uk
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 3,20 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o