Jeff Bezos chce rozdać większość swojego majątku

Opublikowano: 16.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1253

Jeff Bezos powiedział, że planuje przekazać większość swoich miliardów dolarów na „cele filantropijne”. W wywiadzie dla CNN, który został wyemitowany w poniedziałek, Bezos odpowiedział twierdząco na pytanie, czy ma nadzieję oddać większość swojego majątku.

Bezos nie podał szczegółów dotyczących przeznaczenia tych pieniędzy, ale przekazał miliardy dolarów na „walkę z klimatem” i dokonał kilku głośnych, dziewięciocyfrowych darowizn na rzecz instytucji takich jak Smithsonian’s Air and Space Museum.

W ubiegłym roku Bezos przekazał 100 mln dolarów fundacji byłego prezydenta Baracka Obamy.

Wartość majątku netto Bezosa szacowana jest na 124 miliardy dolarów, co jest czwartą co do wielkości fortuną na świecie. Bezos był wcześniej najbogatszym człowiekiem na świecie, ale jego wartość netto skurczyła się, gdy akcje Amazon spadły. Majątek 58-latka był wart ponad 200 miliardów dolarów w zeszłym roku, kiedy Amazon był notowany blisko najwyższego w historii poziomu 188,11 dolarów, ale akcje firmy z Seattle spadły o ponad 40% od początku roku.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: PCh24.pl, „Forbes”
Źródło: MediaNarodowe.com

10

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.