Jeden protestujący powalony na glebę

Opublikowano: 22.10.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 851

Protest przeciwników ograniczeń covidowych w Toronto przybrał w środę „gwałtowny charakter”, gdy jeden z uczestników próbował wtargnąć do gmachu Queen’s Park, aby dokonać „obywatelskiego aresztowania” premiera Douga Forda.

Do zebranych przemawiali między innymi były polityk federalnej partii konserwatywnej Maxime Bernier, niezależny MPP z Kingston Randy’ego Hillier, niezależnego MPP z Kingston, usunięty z klubu PC w zeszłym roku. Wiec zgromadził dziesiątki ludzi przed budynek legislatury Queen’s Park.

Hillier nazwał premiera Ontario Douga Forda „tchórzem” i „yahoo”, ograniczenia dotyczące spotkań towarzyskich nałożone przez rząd Forda Hillier nazwał niezgodnymi z prawem. W pewnym momencie demonstracji pewien mężczyzna próbował wejść do budynku i dokonać „aresztowania” Forda. Został obezwładniony przez strażników.

Ford odniósł się do tej sytuacji podczas codziennej konferencji prasowej poświęconej pandemii. „Cóż, żyjemy w demokracji – mówię ludziom -chcecie zaprotestować?”, przyjdźcie do Queens’s Park. Można protestować. „Mamy wolność słowa. Jeśli chcą skakać w górę i w dół, trzymać znaki i krzyczeć, to w porządku” – powiedział dziennikarzom. „Ale przemocy nie będziemy tolerować ani przez sekundę” – kontynuował Ford.

Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kozik
Użytkownik
kozik

Zupełnie, jak w Polskiej konstytucji: “Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.”, tylko w praktyce “Twój ból jest lepszy, niż mój”.