Jarosław Kaczyński pozostanie wicepremierem

Opublikowano: 10.12.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1402

W środę wieczorem 23 Sejm odrzucił w głosowaniu wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Za udzieleniem wotum nieufności było 216 posłów. Przeciw głosowało 233 posłów. Wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego złożyły Koalicja Obywatelska i Lewica.

Lider PO Borys Budka w czasie swojego wystąpienia w Sejmie powiedział, że Jarosław Kaczyński okazał się tym wszystkim, z czym obiecał walczyć, stworzył prawdziwy układ, stał się symbolem elit oderwanych od rzeczywistości, uczynił Polskę słabą i odizolowaną. Chodzi przede wszystkim o wydarzenia związane z protestem kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, który miał miejsce 18 listopada. Policja była wówczas zmuszona użyć gazu pieprzowego i pałek teleskopowych wobec demonstrantów, którzy zachowywali się agresywnie i atakowali funkcjonariuszy.

Do podnoszonego przez polityków opozycji wniosku o wotum nieufności odniósł się sam wicepremier Jarosław Kaczyński, który stwierdził, że ogromna większość tego, co zostało powiedziane w debacie nad wnioskiem, to pomieszanie absurdu i kłamstw. „My jesteśmy z zupełnie innego świata, najwyraźniej nie jesteście w stanie zrozumieć tego, że ktoś potrafi kierować się interesami Polski, a nie interesami swojej grupy” – mówił prezes PiS, zwracając się do polityków opozycji. „Przemówienia, które tutaj słyszałem były różne. Niektóre z nich zawierały pewną polityczną propozycję. Cokolwiek przedwczesną i wskazującą na pewne niedoświadczenie tego, który w nieco bardziej cywilizowany sposób przemawiał” – powiedział Kaczyński.

Wicepremier mówił o posłach opozycji, że „zastosowali taką socjotechnikę, która jest znana od wieków – czyli zmianę znaczenia słów i zmianę znaków wartości”. Dodał, że w historii istniało pojęcie tzw. przyjaźni polsko-radzieckiej, co de facto oznaczało podporządkowanie Polski Związkowi Radzieckiemu. – I tego rodzaju zmian nazw było bardzo dużo, ale zostały zastosowane także tutaj, także przez was – powiedział.

Pemier Mateusz Morawiecki ocenił, że wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, nie jest jedynie wnioskiem o jego odwołanie, ale także próbą zdezawuowania wizji Polski, którą Jarosław Kaczyński proponuje. „Wizja Polski premiera Jarosława Kaczyńskiego to wizja, która stawia polską rację stanu na pierwszym miejscu, a wasza wizja jest wizją bardzo wielu błędów, przeinaczeń, patologii i niedoskonałości w czasach III Rzeczpospolitej” – powiedział premier.

Zdaniem szefa rządu Jarosław Kaczyński jest tą osobą, która „na samym początku rozpoznała błędną, patologiczną naturę III RP i ją w bardzo konkretnych i precyzyjnych słowach obnażała”. „Dzięki temu można było budować pewną ofertę. Ofertę sprawiedliwą, dobrą, opartą o drogą polityczną Lecha i Jarosława Kaczyńskich” – dodał.

Do wczorajszych wydarzeń w Sejmie premier odniósł się także za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Rzadko zabieram głos w sposób ostry i polemiczny, ale wczoraj w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej była taka konieczność. Mamy bowiem w Polsce opozycją totalną – wobec polskich interesów i polskiej racji stanu. Ci ludzie nie chcą z nami rywalizować, ale chcą zniszczyć wszystko, co definiuje Polskę. I stąd frontalny atak na Jarosława Kaczyńskiego, który ich plany obnażył, a potem pokrzyżował” – czytamy we wpisie premiera Mateusza Morawieckiego na „Facebooku”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. realista 10.12.2020 12:54

  cyt.:”Policja była wówczas zmuszona użyć gazu pieprzowego i pałek teleskopowych wobec demonstrantów, którzy zachowywali się agresywnie i atakowali funkcjonariuszy.”

  nie było żadnych agresywnych i atakujących funkcjonariuszy demonstrantów, wobec których policja byłaby zmuszona użyć gazu i pałek.
  to policjanci po cywilu bez oznaczeń pryskali gazem i pałowali kobiety i dziennikarzy.

  cyt.:„My jesteśmy z zupełnie innego świata, najwyraźniej nie jesteście w stanie zrozumieć tego, że ktoś potrafi kierować się interesami Polski, a nie interesami swojej grupy” – mówił prezes PiS

  pamiętajmy, że mówi to człowiek, który rozpoczął swoje rządy słowami “i nikt nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne”…
  i to NIE BYŁO przejęzyczenie!…

  PS. cyt.: Wicepremier mówił o posłach opozycji, że „zastosowali taką socjotechnikę, która jest znana od wieków – czyli zmianę znaczenia słów i zmianę znaków wartości”

  HAHAHAHA. a te słowa są idealnym przykładem tej socjotechniki.
  jeszcze bym się może nabrał, gdybym wiadomości TVPiss nie zobaczył….. …

 2. MasaKalambura 10.12.2020 17:54

  Targowica już do władzy chce się zabrać. Całe szczęście musi jeszcze wybory wygrać. A programu jak nie było tak i nie ma. Jest tylko jeden plan, oddać się Brukseli i Berlinowi.

  Może, mimo fatalnej polityki PiS, naród będzie w stanie oprzeć się pokusie oddania władzy tym zdrajcom. Może jakimś cudem powstanie jakaś normalna opozycja do następnych wyborów.

 3. realista 11.12.2020 14:18

  ale już przestań z tymi żałosnymi porównaniami do targowicy.
  przecież popatrz na to co mówią w TVPiss a co jest w rzeczywistości. już naprawdę bez przesady. trzeba być albo ślepym albo głupim, żeby nie widzieć, że nie o żaden narodowy interes tu chodzi….. …

 4. MasaKalambura 11.12.2020 15:48

  Żałosna to jest ta grupa targowicka. A nie porównywanie PO i Lewicy do historycznych targowiczan. Zamień stękanie targowiczan do carycy na stękanie neotargowiczan do Brukseli i masz dokładną powtórkę.

  I wtedy i teraz walka o praworządność, o przestrzeganie prawa, a w rzeczywistości oddawanie suwerenności.

  A wszystko i tak o kant żopy potłuc, bo PiS znów, jak poprzednio Lech Kaczyński, dał się obrobić jakimiś nieprawomocnymi wyjaśnieniami i przyjęli zależność wypłat od tzw praworządności, więc klamka zapada coraz głębiej i głębiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.