Jarosław Kaczyński – ostatni obrońca „oblężonej twierdzy”

Opublikowano: 20.11.2020 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 2157

„Po ukończeniu 65 roku życia, człowiek powinien iść na emeryturę ze względu na pogarszający się stan umysłu” – Krystyna Pawłowicz (lat 68).

Trzeba niezwykłych zdolności politycznych by w ciągu pół roku wkurzyć górników, hutników, lekarzy, nauczycieli, przedsiębiorców, kobiety… i w końcu nawet swój twardy elektorat.

Bezsprzecznie dla obrony dzisiejszego rządu można wskazać tylko jeden fakt. Ludzie są zmęczeni ograniczeniami, boją się o pracę, boją się, że ich od wielu lat budowane firmy upadną, że czynsze za sklepy, obiekty rekreacji, hotele zjedzą ostatnie oszczędności, stąd są poddenerwowani. Bo wystarczy powiedzieć, że za sam własny ZUS przedsiębiorca co miesiąc musi wnieść co najmniej ok. 1500 zł, a co powiedzieć, jak ma jeszcze opłacić ZUS swych pracowników wypłacić im jakieś pieniądze, które wynikają z umowy o pracę i zapłacić za nich podatki?

Trzeba być politykiem na miarę Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego by w tym czasie wyciągać drażliwe tematy społeczne, jak aborcja, jak ustawa futerkowa, jak zamykanie kopalń. By kupować sobie flotę ok. 300 nowych limuzyn, bo w poprzednich już się tapicerka opatrzyła…

Czy mogą dziwić protesty kobiet? A jak wiemy, każda z tych protestujących kobiet to czyjaś dziewczyna, matka, żona albo siostra. Policja chroniła te protesty, „pogadają jak to kobiety i sobie pójdą” – tak myślano.

Ale mieliśmy święto 11 listopada i nagle doszło do utarczek między „prawdziwymi polakami” a policją i tu środowiska prawicowe wstrzymały oddech. Jak to protesty kobiet przebiegały spokojnie a nam nie wolno mieszkania racami spalić, przed Empikiem w Warszawie sobie burd porobić? Zaraz… zaraz… równouprawnienie musi być. Szybko jednak sprawnie działający manipulatorzy prawicowi wytłumaczyli, to nie wina rządu a jakiś „wrogich PiS” sił w policji oraz prowokatorów. A mieszkanie to pewnie sam właściciel podpalił, bo mu się remoncik zamarzył. I co to znaczy, że w tej sprawie zatrzymano 30-latka związanego ze środowiskami kibicowskimi. On nasz, on nie winny. OK., jak powiedział Kurski, naród głupi wszystko kupi, pewnie była taka grupka co to kupiła.

Dziś jednak działania w rządzie są całkowicie chaotyczne. Ustawa futerkowa poszła do zamrażarki, nie opublikowano ustawy o pandemii, gdyż miała dać lekarzom wyższe wynagrodzenie za ich poświęcenie, nie raz życia w niesieniu pomocy chorym, a na to pieniędzy nie ma, trzeba sobie premie wypłacać. Chaotyczne rozporządzenia jakie wychodząc z ministerstw powinny wzbudzać śmiech, choć z pewnością nikomu dziś do śmiechu nie jest. Bo co powiedzieć jeśli można Polaka ukarać mandatem za brak maseczki, choć gdy zada on pytanie, z jakiego powodu ma nosić maseczkę żaden policjant paragrafu podać nie może. Bo po prostu istnieje on w uchwalonej przez sejm lecz nie opublikowanej ustawie, więc go nie ma.

Jarosław Kaczyński raz po raz uderza w pokryte już „patyną dziejów” struny „oblężonej twierdzy, choć „wina Tuska” już dawno w ocet się zamieniły, zaś „oblężona twierdza” już dawno stęchlizną starych murów zalatuje. No co prawda, to prawda, była ostatnio „renowacja oblężonej twierdzy”, gdy kobiety pod jego willą protestowały, gdy w oknach mieszkań okolicznego domu polscy artyści „Dziady” wystawiali, sugerując iż w latach 60-tych środowiska artystyczne żądały powrotu „Dziadów” na scenę, dziś sugerują ich zejście. Siedzący za kordonami ochroniarzy i patrolów policji wystraszony Jarosław Kaczyński miał prawo poczuć się „oblężonym przez kobiety”. Ostatecznie mimo tej „obrony Częstochowy” sprytne panie powiesiły mu na płocie wieszaki i pampersy, a to wzbudza nieufność względem ochroniarzy.

Gliński próbował podzielić artystów na tych naszych od „majteczek w kropeczki” i tych innych. Tyle, że okazało się, że na liście „dotowanych artystów” znaleźli się PiSiewicze, których nawet po kilku głębszych gdy już „każda kobieta jest piękna” trudno za artystów uznać, no chyba, że z tej grupy „artystów od wyłudzania pieniędzy podatników”, z czego środowiska PiS słyną. Jakże innowacyjnymi firmami okazały się firmy związane w osobą byłego ministra Szumowskiego. Wspomnijmy też sławetną akcję demaskującą, prowadzoną przez PSL za pomocą listy PiSiewiczów co się w spółkach skarbu państwa rozsiedli czerpiąc z nich pieniądze jak… trzymając się już tematyki rolniczej „wierzba”, potrafiąca szybko osuszyć nawet zasobną w wodę działkę. Kolejny pomysł odszedł do lamusa a Polacy pytają, kto nami rządzi, że nie potrafiono sprawdzić listy dotowanych „artystów”? Przyłapano złodziei za rękę? Nie… nie była to ręka Glińskiego…, z całą pewnością…

Wygląda na to, iż władze popadły w panikę. Użyto gazu w stosunku do protestujących kobiet. Kontrolowana przez Jarosława Kaczyńskiego i Mariusza Kamińskiego policja staje się coraz brutalniejsza a to zwykle odzwierciedla poziom strachu rządzących, który najczęściej w krótszym lub dłuższym czasie prowadzi do upadku rządzących. Czyż inaczej nie działało PZPR wprowadzając stan wojenny? Zwykle policja wysyła nie umundurowanych policjantów do wyłapywania prowokatorów, teraz wysyła ich do bicia teleskopowymi pałkami kobiet. Staremu ZOMO-owcowi łezka w oczach się na pewno zakręci. Oni wtedy też, nas młodych Polaków protestujących na ulicach miast bez opamiętania ganiali i tłukli. Deja vu?

Wewnątrz samego PiS też mamy tarcia. Posłowie pozbawieni praw członków partii, którzy przeciwstawili się „ustawie futerkowej” pytają „dlaczego”, skoro w końcu partia przyznała im rację? A pomysł Kaczyńskiego okazał się bublem, z którego należało się wycofać? Działania rządu przypominają znane polskie powiedzenie „pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł”. Mieliście szanowny rządzie czas by się przygotować, dla nikogo nie było tajemnicą, że jesienią, w sezonie grypowym, wirus powróci. Co zrobiliście, by dziś „pcheł nie łapać”? Daliście mu pożywkę decyzjami waszego „wielkiego stratega?

Bo dziś mimo listopadowego czasu w kraju mamy sytuację gorącą. A jak myślę, każdy logicznie myślący powinien wiedzieć, że przy ok. 25 tysiącach wykrywanych nowych zakażeniach dziennie powinniśmy unikać zbędnych kontaktów. Zapytajmy więc pana prezesa, panie Jarosławie Kaczyński, czemuś rozbujał sytuację do tego poziomu emocji? Kolejny raz nie przypuszczaliście, że w okresie wzmożonych zachorowań na grypę również koronowirus się rozpanoszy? Ile lat jesteś „naczelniku” w polityce, byś nie potrafił przewidzieć jakie będą reakcje społeczne na pewne kroki? Gdzie powaga TK, który pod wodzą żony TW Wolfganga wydał decyzje zgodnie z Pana życzeniem, a dziś decyzji tej nikt nie opublikuje?

Trzeba sobie postawić pytanie, czy biorąc pod uwagę ostatnio podejmowane przez Jarosława Kaczyńskiego decyzje, w stosunku do niego słowa dzisiejszej sędziny TK, Krystyny Pawłowicz nie były słuszne? Ale przecież drogi elektoracie PiS, sama pani Krystyna Pawłowicz za tę magiczną granicę wieku swój toast już wypiła, więc gdy wypowiadała te słowa, czy miała jeszcze na tyle „nie pogorszony” stan umysłu, by sytuację rzetelnie ocenić?

Gdyby jednak gdybyś drogi czytelniku koniecznie chciał ten tekst zaszufladkować, jest to humoreska na dzisiejsze czasy. Lecz czy to pierwszy raz Polacy śmieją się przez łzy? Jesteśmy pogodnym narodem, głupotę „władców” śmiechem zbywamy.

Autorstwo: Zawisza Niebieski
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Stanlley 20.11.2020 11:17

  “Trzeba niezwykłych zdolności politycznych by w ciągu pół roku wkurzyć górników, hutników, lekarzy, nauczycieli, przedsiębiorców, kobiety… i w końcu nawet swój twardy elektorat.”

  No to przecież o to chodziło – zachodni kapitał przestawił wajchę – teraz kolejny etap “reform” ma przeprowadzić KO i…. reszta.

  Tak samo wajcha została przestawiona pod koniec prezydentury Komorowskiego – przecież przez pierwsze 2 lata zachowywał się w miarę normalnie.. potem ktoś mu przełącznik przestawił i zaczął biegać po krzesłach i wyżerać czekoladowe orzełki…

  Acha – kaczorek jest pracownikiem morawieckiego. Ów kłamczuszek za PO również rządził jako cień Tuska – naprawdę świetny fachowiec – gdy zachodni kapitał go straci to trudno im będzie znaleźć lepszego fachmana….

 2. Zawisza Niebieski 20.11.2020 13:07

  @Stanlley
  Już dawno temu powiedziałem, że jeżeli po rządach PiS Polacy znów wybiorą KO to będzie już parodia z historii. Ale prawda jest taka, że Grupa Trzymająca Władzę raz podstawia tych, raz drugich.

  Strach rządzących jest ogromny, bo jak odebrać to, że dla bicia kobiet wysłali nie umundurowanych funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych?

 3. Dandi1981 20.11.2020 17:19

  Widzieliscie ta minister wegier mloda ladna ,dobrze mowi po angielsku , inteligietna a u nas same pasozyty z solidarnosci I mlode cepy przez nich wybrane co dukaja po angielsku to samo w tej publicznej TV wyslowic die nie potrafia 0 jezykow , ogorek to chociaz wygladem nadgania I on a nie jest taka glupia jak jej pobratyncy tam.

 4. realista 20.11.2020 22:59

  hahahahahahahahahaha…

  dobry żart, dobry! gratuluję poczucia humoru. naprawdę przedni….. …

 5. kozik 22.11.2020 00:47

  “Jeśli chcemy, by wszystko zostało, jak jest, wszystko musi się zmienić”. Umowy z Magdalenki są po to, by ich dotrzymywać.
  Mamy TW w episkopacie, mamy ich w rządzie.
  Haki, teczki, nagrania z miejsc schadzek – to jest gwarancja ciągłości władzy na poziomie zakulisowym. Nie ma znaczenia, jak nazywa się partia aktualnie okupująca oficjalne struktury kraju i spółek skarbu państwa-to tylko fasada.
  Krajem realnie rządzą banksterzy, co odczujemy jeszcze wyraźniej przy deficycie 100-200mld PLN(za rok 2020).
  Kreacja pieniądza M3 za ten rok zakończy się pewnie wynikiem w granicach 20-30%. Jeśli pieniądz za rok zacznie krążyć, to o tyle skoczą nam ceny.

 6. realista 22.11.2020 14:35

  a mogą być 2?
  no to z komentarza z 20.11.2020 22:29: 1. pe..ły, 2. id..ci.
  więcej (twoich) grzechów nie pamiętam, za wszystkie serdecznie żałuję….. …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.