Japońska ekspedycja naukowa zabiła 333 wieloryby

Opublikowano: 03.06.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 327

Japońska ekspedycja naukowa zabiła 333 płetwale antarktyczne, aby dokonać na nich autopsji. 122 płetwale były w ciąży, a 114 z nich to niedorosłe osobniki – wynika z raportu wydanego przez Międzynarodową Komisję Wielorybniczą.

Okrutne polowanie miało miejsce na Oceanie Południowym między Australią a Antarktydą. Naukowcy podjęli próbę pozyskania danych dotyczących wieku, wielkości i zawartości żołądka płetwali antarktycznych. Poskutkowało to wybiciem wielu ssaków za pomocą harpunów z granatami – jest to kontrowersyjna metoda zabijania, która powoduje natychmiastową śmierć tylko w od 50 do 80 procent przypadków.

Naukowcy stwierdzili, że zabijanie wielorybów w ten sposób było konieczne, ponieważ informacje o wieku można uzyskać tylko z chipów wewnętrznych, a zatem tylko za pomocą uśmiercenia zwierzęcia.

Pomimo zapewnień Japonii, że polowania na wieloryby mają charakter czysto naukowy, kraj ten umożliwia sprzedaż mięsa wielorybów na rynkach i w restauracjach oraz jak wiadomo z nieoficjalnych źródeł – planuje ożywić swój komercyjny przemysł wielorybniczy. Te informacje oraz ostatnie zdjęcia japońskich statków zabijających wieloryby, doprowadziły do międzynarodowego potępienia brutalnych połowów w tym kraju.

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości orzekł w 2014 roku, że japońskie połowy wielorybów na Oceanie Południowym są nielegalne. Japonia nie zastosowała się jednak do zakazu i wznowiła polowania już w 2015 r. Według szacunków czasopisma The Sydney Morning Herald, Japonia planuje złapać dodatkowe 4 tys. wielorybów w ciągu najbliższych 12 lat.

Autorstwo: B
Na podstawie: LiveScience.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
edek
Użytkownik
edek

Zbrodniarze!