Japonia zamknęła reaktor jądrowy

Opublikowano: 24.12.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 832

Rząd Japonii podjął decyzję w sprawie rezygnacji z eksploatacji reaktora jądrowego Monchzhu, który pracował jedynie 250 dni od momentu jego budowy 22 lata temu.

Reaktor schładzany sodem został zakwestionowany od momentu rozpoczęcia prac budowlanych w 1986 roku. W 1994 ukończono projekt, ale z powodu poważnego pożaru spowodowanego wyciekiem sodu, jego funkcjonowanie zostało zatrzymane. Po długim okresie zwłoki, reaktor został ponownie uruchomiony w maju 2010 roku, ale kolejne wady mechanizmów doprowadziły do szybkiego, ponownego wyłączenia.

Konstrukcja, której stworzenie pochłonęło 9 miliardów dolarów, wymaga kolejnych 4,5 miliardów oraz około 30 lat na zmodernizowanie systemów zabezpieczeń w celu bezpiecznej pracy. Nic więc dziwnego, że rząd Japonii podjął decyzję o rezygnacji z projektu.

Pomimo niepowodzeń, Japonia wciąż planuje opracowanie reaktorów zaangażowanych w przemiany wypalonego paliwa oraz ponowne wykorzystywanie zasobów takich, jak uran i pluton, o czym zapewnił Minister Przemysłu Japonii, Hiroshige Seko.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Earth-chronicles.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.