Japonia przestała być państwem pacyfistycznym

Opublikowano: 20.09.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2014

W sobotę rano czasu lokalnego władze Japonii ostatecznie zatwierdziły specjalną ustawę, która umożliwia wysłanie swoich wojsk poza granice kraju aby chronić sojuszników przed wrogiem. Nowe przepisy zostały przyjęte mimo masowych demonstracji przed parlamentem i protestu ze strony opozycji, która za wszelką cenę starała się nie dopuścić do głosowania.

Japoński rząd starał się za wszelką cenę zatwierdzić nową ustawę. Od teraz Japonia będzie mogła wysłać swoje wojska aby ochronić Koreę Południową przed agresywnym sąsiadem z północy lub wspierać żołnierzy państw sojuszniczych na wypadek wojny. Premier Shinzo Abe najczęściej wskazuje na “rosnące zagrożenie” ze strony Chin.

Dwa miesiące temu, gdy ustawa była zatwierdzana przez niższą izbę parlamentu, sytuacja była identyczna. Przed parlmanetem protestowało dziesiątki tysięcy ludzi a opozycja chciała siłą powstrzymać partię rządzącą. Ze względu na utrudnienia, głosowanie zostało opóźnione o kilka godzin ale odbyło się mimo wszystko.

Nie można wykluczyć, że Japonia zrobiła to na polecenie Stanów Zjednoczonych które bezpośrednio skorzystają na nowej ustawie. Shinzo Abe sam powiedział, że od teraz Japonia będzie mogła bez żadnych ograniczeń współpracować z USA i chronić amerykańskie okręty bez względu na ich lokalizację.

Autorstwo: John Moll
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.