Japonia i Indie razem przeciw Chinom

Opublikowano: 07.11.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 580

Japonia i Indie maja przeprowadzić w 2012 roku pierwsze w historii wspólne manewry wojskowe. Oba państwa są zaniepokojone rosnącą potęgą Chin i chcą wspólnie dbać o swoje interesy.

O wojskowej współpracy obu krajów poinformowali w wypowiedziach z 3 listopada ministrowie obrony Indii A. K. Antony oraz Japonii Yasuo Ichikawa. Minister Antony dodał, że współpraca z Japonią jest dla Indii priorytetem i ma prowadzić do stabilizacji regionu azjatycko-pacyficznego.

Obaj ministrowie, podczas swego spotkania w Tokio, omawiali miedzy innymi wymianę doświadczeń wojskowych, wspólne szkolenia czy status Morza Południowochińskiego. Jest ono areną szczególnej rywalizacji między Chinami a kilkoma sąsiadującymi z nimi krajami między innymi Japonią czy Wietnamem.

Morskie siły zbrojne Japonii i Indii odbywały już kilkukrotnie wspólne ćwiczenia, jednak dotychczas działo się to z inspiracji i przy udziale Stanów Zjednoczonych. Zaplanowane na przyszły rok morskie manewry Japonii i Indii to nowość.

Opracowanie: Konrad Kostrzewa
Na podstawie: Statfor
Zdjęcie: Reann S. Mommsen (US Navy, Wikipedia)
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.