Japonia chce sprzedawać ryby GMO

Opublikowano: 24.09.2021 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1692

Japonia genetycznie modyfikuje ryby dorady, aby uzyskać u nich 50 procent więcej mięśni. Oczekuje się, że firmy wkrótce uzyskają na to rządową aprobatę. Jednak wielu wyraża swoje obawy co do skutków spożywania genetycznie zmodyfikowanych ryb GMO i tego jak wpłynie na konsumentów.

Aby dorada wytworzyła więcej mięśni, naukowcy będą musieli unieszkodliwić jej gen miostatyny, który jest odpowiedzialny za ograniczenie wzrostu mięśni. Po wyłączeniu go, ryby mogą stać się bardziej muskularne, a tym samym będą miały więcej mięsa.

„Hodowla ryb z większą ilością mięsa może pobudzić komercyjne operacje hodowlane czerwonego morlesza, które borykają się z małymi marżami ze względu na wysokie koszty dostarczania paszy i uzupełniania wód młodymi rybami” – czytamy w raportach.

W obliczu borykającego się z trudnościami japońskiego przemysłu rybnego, genetycznie zmodyfikowane ryby, które będą dostarczały więcej mięsa bez potrzeby dodatkowego podawania paszy, mogą zapewnić przewagę konkurencyjną, która może przyczynić się do poprawy wyników branży.

Ryby GMO mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie człowieka. Inżynieria genetyczna może brzmieć obiecująco, ale jest również niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia. W niektórych testach zwierzęta karmione genetycznie zmodyfikowanymi roślinami padły lub zostały poważnie uszkodzone. Niektóre obawy dotyczyły powikłań przedwczesnych porodów, utraty płodu i bezpłodności.

W związku z tymi wynikami pojawiają się obawy dotyczące gatunków, które zostały również zmodyfikowane genetycznie.

Frederik Sundstrom z Wydziału Zoologii Uniwersytetu w Göteborgu w Szwecji powiedział, że zdolność ryb transgenicznych do większej odporności na toksyny środowiskowe może stanowić problem, ponieważ mogą one gromadzić więcej i ostatecznie przenosić te toksyny na konsumentów. Powiedział również, że istnieją obawy co do niebezpieczeństw związanych z wyższym poziomem hormonu wzrostu w rybach, co może negatywnie wpływać na ludzi.

Na podstawie: TheNewAmerican.com, Foodnavigator.com
Źródło oryginalne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.