Japończycy czekają na islandzkie mięso wielorybów

Opublikowano: 21.07.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

W ubiegłym miesiącu, islandzka firma wielorybnicza wysłała do Japonii około 1700 ton mięsa wielorybiego, jak informują media, dostawa ta ma zasilić magazyny, w których zapasy tego mięsa są coraz mniejsze.

Według artykułu w “The Japan Times”, w japońskich magazynach pod koniec maja było ​​zaledwie 1157 ton mięsa i jest to najniższy poziom od marca 2000 roku.

Zmniejszenie się zapasów jest w dużej mierze spowodowane działaniami Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, który w 2014 roku zakazał Japonii poławiania wielorybów na Oceanie Arktycznym.

Podczas gdy japońscy dostawcy czekają na przybycie islandzkiego mięsa, “The Japan Times” przyznaje, że „nie ma pewności czy i kiedy ono dotrze do celu”.

„Grupy walczące przeciwko poławianiu wielorybów, rozpoczęły kampanię mającą na celu blokowanie eksportu mięsa tych ssaków” – napisano w artykule. „Ponadto, oczekuje się, że procedury celne związane z wwiezieniem mięsa z Islandii do Japonii mogą zająć trochę czasu. Tak więc jest wiele czynników, które w najbliższym czasie doprowadzą do tego, że hurtowne mięsa wielorybów i restauracje serwujące dania z wielorybów będą miały trudny okres.”

W tym sezonie połowowym islandzcy wielorybnicy złapali już czterdzieści finwali.

Źródło: IcelandNews.is

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o