Japończycy czekają na islandzkie mięso wielorybów

Opublikowano: 21.07.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 732

W ubiegłym miesiącu, islandzka firma wielorybnicza wysłała do Japonii około 1700 ton mięsa wielorybiego, jak informują media, dostawa ta ma zasilić magazyny, w których zapasy tego mięsa są coraz mniejsze.

Według artykułu w “The Japan Times”, w japońskich magazynach pod koniec maja było ​​zaledwie 1157 ton mięsa i jest to najniższy poziom od marca 2000 roku.

Zmniejszenie się zapasów jest w dużej mierze spowodowane działaniami Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, który w 2014 roku zakazał Japonii poławiania wielorybów na Oceanie Arktycznym.

Podczas gdy japońscy dostawcy czekają na przybycie islandzkiego mięsa, “The Japan Times” przyznaje, że „nie ma pewności czy i kiedy ono dotrze do celu”.

„Grupy walczące przeciwko poławianiu wielorybów, rozpoczęły kampanię mającą na celu blokowanie eksportu mięsa tych ssaków” – napisano w artykule. „Ponadto, oczekuje się, że procedury celne związane z wwiezieniem mięsa z Islandii do Japonii mogą zająć trochę czasu. Tak więc jest wiele czynników, które w najbliższym czasie doprowadzą do tego, że hurtowne mięsa wielorybów i restauracje serwujące dania z wielorybów będą miały trudny okres.”

W tym sezonie połowowym islandzcy wielorybnicy złapali już czterdzieści finwali.

Źródło: IcelandNews.is


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.