Janusz Waluś w szpitalu po pchnięciu nożem

Opublikowano: 30.11.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1360

Janusz Waluś został przewieziony do szpitala po pchnięciu nożem przez współwięźnia. Według wstępnych informacji napastnik chciał ugodzić polskiego antykomunistę w serce, ale nie udało mu się w nie trafić. Do zdarzenia doszło w przeddzień opuszczenia przez Walusia więzienia, w związku z wydaną w ubiegłym tygodniu decyzją Trybunału Konstytucyjnego Republiki Południowej Afryki.

Południowoafrykańska służba więzienna nie ujawniła dotąd szczegółów sprawy. Potwierdziła jedynie, że doszło do „niefortunnego incydentu z użyciem noża” wobec Polaka osadzonego za zlikwidowanie komunisty Chrisa Haniego. Został on przewieziony do szpitala, a jego stan pozostaje stabilny. Napastnikiem miał być zaś jeden ze współwięźniów.

Portal „Times Live” relacjonuje wydarzenie, powołując się na swoje źródła w służbie więziennej RPA. Atak na Walusia miał więc nastąpić około godziny 16 czasu miejscowego. Jeden z osadzonych próbował dźgnąć Walusia w serce, ale chybił i dzięki temu nasz rodak przeżył.

Do próby zabicia polskiego antykomunisty doszło osiem dni po decyzji wydanej przez Trybunał Konstytucyjny RPA. Jego sędziowie uznali za bezpodstawne odrzucenie wniosków o jego zwolnienie przez tamtejszy resort sprawiedliwości i służby więziennej. Waluś zgodnie z wyrokiem w ciągu 10 dni miał tym samym zostać wypuszczony z więzienia.

W poniedziałek południowoafrykański minister spraw wewnętrznych Aaron Motsoaledi poinformował, że wyznaczył Walusiowi miejsce stałego pobytu w związku ze zwolnieniem warunkowym. Przy tej okazji zaprzeczył spekulacjom, aby Polak miał wyjechać do swojej ojczyzny. Nie może on bowiem posługiwać się dokumentami wystawionymi przez polską ambasadę.

Na podstawie: TimesLive.co.za
Źródło: Autonom.pl

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.