Janusz Korwin-Mikkego chce sojuszu z PiS

Opublikowano: 19.05.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 542

„Super Express” dowiedział się, że jeden z decyzyjnych polityków Konfederacji snuje już dalekosiężne plany na jesień. Korwin chce szeroko zakrojonego sojuszu prawicy w przypadku, gdyby w wyborach parlamentarnych PiS nie zyskało większości. Wówczas gotów jest stworzyć koalicję z partią Jarosława Kaczyńskiego.

Szef partii KORWiN/Wolność jest przekonany, że w majowych wyborach uda mu się uzyskać mandat europosła. Planuje więc do jesieni pozostać w Brukseli, a później po raz kolejny ustąpić ze stanowiska i wrócić do Polski, aby wspomóc PiS. Swoje plany potwierdził w rozmowie z dziennikarzem „Super Expressu”: „Sądzę, że nie będą mieli większości w jesiennych wyborach do Sejmu i poszukają koalicjanta. My jesteśmy gotowi. Nie odmówię Kaczyńskiemu” – powiedział 77-letni polityk.

Gazeta zapytała również potencjalnego koalicjanta, co sądzi o tej deklaracji. PiS nie wyklucza, że będzie potrzebować Konfederatów, ale generalnie czuje się na tyle pewnie, że zakłada wygraną. „Jesteśmy otwarci na rozmowy z formacjami, które podzielają nasze wartości i jeśli nie będziemy mieć większości w przyszłym Sejmie, to myślę, że z Konfederacją, z Januszem Korwin-Mikkem jest możliwa koalicja. Będziemy rozmawiać, ale zakładam, że zdobędziemy jednak większość parlamentarną i żaden sojusz nie będzie potrzebny” – powiedział na łamach „SE” poseł Marek Ast.

Janusz Korwin-Mikke w ostatnim czasie szokuje opinię publiczną, czyli robi swój „stały numer” przed wyborami. Najpierw na antenie Radia Gdańsk wygłosił pogląd, iż kontakt z pedofilem jest mniej szkodliwy dla dziecka niż lekcje edukacji seksualnej w szkole. „Zdecydowanie wolę, jak pedofil poklepie mi córkę po pupie, niż jak córka pójdzie na lekcję wychowania seksualnego. Po tych lekcjach dziewczyny przestają umieć kochać” – stwierdził Korwin i doczekał się już za to pierwszego doniesienia do prokuratury.

Kilka dni później, właśnie dla „Super Expressu” wypowiedział się na temat celibatu księży: „Problem pedofilii w Kościele wynikł m.in. stąd, że celibat jest czymś nienaturalnym dla mężczyzny. Pedofilia w kościołach protestanckich i prawosławnych jest mniejsza, bo tam nie ma celibatu. Ale to jest decyzja papieża” – powiedział 77-letni polityk. Swoją pierwszą wypowiedzią zbulwersował lewicę, drugą – konserwatystów.

Wydaje się jednak, że wyborcza strategia Korwina obliczona na szokowanie jednak zdaje egzamin. Co prawda w ostatnim sondażu zaufania do polityków (IBRiS dla “Onetu”) wypadł fatalnie (nie ufa mu 76,1 proc. ankietowanych, ufa 8,5), jednak sama Konfederacja w ostatnim sondażu zamówionym przez „Newsweek” i Radio Zet uzyskała wynik – jak na swoje możliwości – bardzo wysoki. Zajęła czwarte miejsce po KE, PiS i Wiośnie z wynikiem 6,8 procent, wyprzedzając partię Pawła Kukiza. Jeśli utrzyma ten trend, bardzo możliwe, że koalicyjny scenariusz Korwin-Mikkego ma szansę się spełnić.

Autorstwo: Tomasz Dudek
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. luzak1977 19.05.2019 10:33

  Oryginalny tytuł to: “Super Express ujawnia tajny plan Korwina-Mikkego. Chce sojuszu z PiS”.

 2. hashi 19.05.2019 14:10

  JKM odpowiada na FB:” Z pewnym zdumieniem dowiedziałem się z “SuperExpressu”, że mam “tajny plan” – o którym, oczywiście, poinformowałem “SuperExpress”. Plan miałby polegać na koalicji z PiSem. W rzeczywistości chodziło o to, że gdybyśmy w poprzednich wyborach sejmowych dostali o 0,24% więcej, to PiS musiałoby szukać koalicjanta (być może w KORWiNie) i nie mogłoby wyczyniać tego, co wyczynia. Natomiast po przyszłych wyborach – powiedziałem – najbardziej prawdopodobna jest koalicja POPiS; choć, oczywiście, niczego nie można wykluczyć. Bo dobry polityk niczego nie wyklucza…”

  Super Expres jawnie manipuluje informacjami.

 3. donkey 20.05.2019 11:45

  “… powiedział 77-letni polityk”
  “… powiedział 70-letni polityk”
  To ma być artykuł? Żenada.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.