Janusz Korwin-Mikke zdradził nazwę swojej nowej partii

Opublikowano: 06.01.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2028

13 grudnia 2023 r. Janusz Korwin-Mikke ogłosił powstanie nowej partii politycznej. Dzisiaj zdradził jej nazwę.

Janusz Korwin-Mikke razem ze Stanisławem Michalkiewiczem ogłosili już miesiąc temu powstanie nowego prawicowego ugrupowania. Korwin-Mikke został źle potraktowany w Konfederacji (usunięto go z Rady Liderów Konfederacji i zawieszono w prawach członka), a także w jego macierzystej partii Nowa Nadzieja, gdzie prezes Sławomir Mentzen zabronił mu startu w wyborach.

Korwin-Mikke nie chciał się kopać z „koniami” w swojej partii, a konkretnie z prezesem Mentzenem i posłem Wiplerem, oraz nie akceptował skrętu Konfederacji w stronę centrum, dlatego założył nowe prawicowe ugrupowanie.

W grudniu nie chciał zdradzać nazwy partii, ponieważ nie była jeszcze zrejestrowana i ktoś mógłby mu zrobić psikusa i szybko zarejestrować swoje ugrupowanie pod tą nazwą. Teraz, kiedy dokumenty rejestrowe są już złożone, JKM publicznie wyjawił nową… ale starą nazwę.

Partia będzie się nazywała KORWiN, czyli tak jak poprzednia nazwa partii Nowa Nadzieja. To właśnie partia KORWiN była współzałożycielem sejmowej Konfederacji, razem z Ruchem Narodowym i Konfederacją Korony Polskiej Grzegorza Brauna.

Jak w Gwiezdnych Wojnach – po Nowej Nadziei i kontrataku Imperium powraca Jedi czyli KORWiN. Biorąc pod uwagę, że w partii Nowa Nadzieja usunięto wielu „nieprawomyślnych” członków, a także licznie z niej odejścia, partia KORWiN może na starcie pozyskać sprawdzone i ideowe kadry.

Korwin-Mikke zdradził także, że program nowej-starej partii KORWiN będzie taki sam jak dawniej – czyli mocno prawicowy, wolnościowy. Jednak na wybory do Parlamentu Europejskiego pojawi się całkiem nowy i bardzo konkretny.

Autorstwo: AW
Zdjęcie: Piotr Drabik (CC BY 2.0)
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. LichoNiespi 06.01.2024 12:58

  A ja chcialbym tez zalozyc partie o nazwie PZPR-I
  Polska Zjednoczona Partia Rolnikow Indywidualnych

 2. eml53 06.01.2024 21:38

  Brawo panie Januszu. Liczę na sojusz partii Korwin z Konfederacją Korony Polskiej. To będzie petardzina.

 3. Henryk Sclaveni 06.01.2024 22:46

  Jakby to zrobił raz czy dwa, to bym powiedział, że przypadek. Przy trzecim, zacząłem mieć wątpliwości. Teraz jestem powien, że to agent jakichś bliżej nieokreślonych, wrogich Polsce sił, który ma za zadanie zbierać wokół siebie zwolenników liberalizmu gospodarczego, po czym ośmieszać tą ideę kontrowersyjnymi wypowiedziami i niszczyć kolejne zgrupowania liberałów gospodarczych. Potem założyć nową partię. W ten sposób ludzie, którzy chcą obniżenia podatków i zmniejszenia roli państwa nigdy nie będą rządzić. Dziękuję, zostaję z Konfederacją, nawet przy ich niezliczonych niedoskonałościach.

 4. niusy 10.01.2024 20:00

  A nie miało być “Król Korwin”? 🙂

  Wzruszają mnie te jego nazwy. Nowa Nadzieja. Już wtedy zastanawiałem się … kiedy “Nadzieja Głupich”?

  Ewentualni członkowie w 21 wieku chcą być giermkami?

  Jednak trzeba być trochę poważnym nawet jak się ma 80 lat albo tym bardziej. W istocie uważam, że zasługi JKM są niepodważalne, ale to jednak trzeba mieć jakąś sensowną relację z innymi. Przy odrobinie elastyczności Dobromir by nie odszedł.

 5. Denisrozrabiaka 10.01.2024 22:40

  @niusy Dobromir się szykuje na wybory do Eu- powinieneś to wiedzieć- patrioci polscy dostają tam wyższe socjale parlamentarne
  Niezaprzeczalnie Korwin ma takie zasługi, że nas nastolatków zniechęcił do udziału w życiu publicznym swoimi posunięciami 25 lat temu!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.