Jan Bury z PSL zatrzymany przez CBA

Opublikowano: 20.11.2015 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1032

Kiedy tylko Jan Bury utracił poselski immunitet, organy ścigania natychmiast przystąpiły do działania.

Niezależnie od tego, na skutek czyjego polecenia Jan Bury, wpływowy niegdyś polityk PSL, został zatrzymany, fakt pozostaje faktem, że to upadek jednego z największych polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego.

CBA zatrzymało Jana Burego o 2.00 w nocy, choć prawdopodobnie miało to miejsce nieco wcześniej, ponieważ o 2.00 informację o zatrzymaniu otrzymała jego adwokat. O zatrzymaniu poinformował portal Kontakt24. Na razie niewiele wiemy o szczegółach. Wiadomo, że z wnioskiem o zatrzymanie wystąpiła Prokuratura Apelacyjna w Katowicach i ma ono związek z aferą w NIK. Bury, jako jej wiceprezes miał wpływać na przebieg konkursów na szefów delegatur NIK w Łodzi i w Rzeszowie. Poza tym śledczy wiążą go z gigantyczną aferą korupcyjną wokół przetargów dla Elektrowni Kozienice, możliwym powoływaniem się na wpływy i wyłudzaniem dotacji. Bury i wówczas, i teraz utrzymuje, że sprawa ma podłoże polityczne i ma na celu wyeliminowanie go z działalności publicznej.

Pierwsze wnioski prokuratury o uchylenie Buremu immunitetu pojawiły się w Sejmie poprzedniej kadencji we wrześniu. Wówczas Sejm, w którym PO i PSL miały większość, nie zgodził się na oddanie Burego w ręce wymiaru sprawiedliwości.

Dziennikarze portalu Strajk.eu, pisząc o nadużyciach urzędniczych na Podkarpaciu, wielokrotnie spotykali się z ludźmi, którzy twierdzili, że za nieprawidłowościami i brakiem nad nimi kontroli stoi właśnie Jan Bury, ale bali się mówić w obawie przed zemstą polityka.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. beth 21.11.2015 10:58

    Pożyjemy, zobaczymy jaki będzie skutek tzw. wymiaru spraw……., bo puki co warto poznać informacje niesione z n/w portalu;

    http://aferyprawa.eu/Artykuly

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.