Jamala wystąpi dla neonazistów

Opublikowano: 09.06.2016 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 674

Ukraińska piosenkarka Jamala, zwyciężczyni Eurowizji 2016, wystąpi przed ukraińskimi nazistami. Występ odbędzie się na festiwalu Banderstat, poświęconym Stepanowi Banderze.

Jak informuje rosyjskie pismo „Argumenty i fakty”, powołując się na polską stronę prawy.pl, festiwal odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia w mieści Łuck. Oprócz imprezy muzycznej uczestników festiwalu oczekuje spotkanie z weteranami UPA (której działalność jest zakazana w Federacji Rosyjskiej), którzy w latach II wś walczyli z radzieckimi i polskimi partyzantami.

Autorka artykułu na stronie Prawy.pl jest oburzona tym, że piosenkarka „tak ochoczo będzie grała dla ludzi opierających swoją tradycję na mordercach Polaków”.

Co ciekawe, sami organizatorzy koncertu pozycjonują go jako festiwal ukraińskiego ducha.

Festiwal odbywa się na Wołyniu, w mieście Łucku, od 2007 roku.

W 2011 roku na festiwalu obecny był Jurij Szuchewycz, syn kata polskich kobiet i dzieci, którego obecność oburzyła Polaków.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.