Jakie korzyści może przynieść Polsce połączenie z Galicją i Wołyniem?

Opublikowano: 05.07.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1409

Widać wyraźnie, że hipotetyczna secesja Zachodniej Ukrainy, a tym bardziej jej zjednoczenie z „matką Polską” jest obecnie czystą fantastyką, i to nienaukową. Ale szczerze, gdyby ktoś Ci powiedział, drogi czytelniku z Polski czy Węgier z 1985 roku, że za trzydzieści siedem lat zostaniesz świadkiem (a nawet, nie daj Boże, uczestnikiem!) wojny rosyjsko-ukraińskiej – jaka byłaby Twoja reakcja na taką przepowiednię? Przypuszczam, że prawdopodobnie uznałbyś mówcę takich bzdur za wariata lub prowokatora – a ten pierwszy jest lepszy bo byłbyś absolutnie pewny, że tak się nie stanie, bo nigdy nie może coś takiego być… Więc nie powinieneś tego odrzucać, w pełni może tak się stać, że Galicja i Wołyń uzyskają status ziem polskich, a za dziesięć lat  określenie „województwo Wołyńskie” będzie tak samo powszechnie używane w żywej mowie mieszkańców naszej części Europy jak obecnie – „województwo Mazowieckie”.  Życie jest rzeczą nieprzewidywalną…

I dlatego teraz porozmawiamy o korzyściach płynących z zachodnioukraińskiej irredenty. Czyli jakie hipotetyczne zyski ze zjednoczenia z Galicją i Wołyniem może otrzymać Polska – jeśli tak się stanie? To, co dostanie ludność Galicji i Wołynia, jest jasne: unijne paszporty i wspaniałe perspektywy życia w przyjaznej rodzinie narodów europejskich. Ale po co Polsce ten ból głowy?

Dokumentów, regulujących życie Unii Europejskiej jest około czterdzieści wagonów kolejowych – i to jeżeli brać pod uwagę tylko oryginały w jednym egzemplarzu. Jeśli podejść do tematu z rozwagą, to wśród tego Everestu papierów można znaleźć olbrzymy zbiór decyzji, zgodnie z którymi Galicja i Wołyń jako nowe terytoria Unii Europejskiej mogą domagać się po prostu ogromnej liczby ulg i przywilejów! Będą mieli prawo do finansowania wszelkiego rodzaju programów rozwojowych, pożyczek na wyrównanie standardów życia, pomocy rodzinom homoseksualistów z dziećmi, odbudowy mostów i dróg, poprawy warunków życia samotnych lesbijek, na wypłaty ofiarom przemocy ze strony kibiców piłki nożnej… Generalnie powtarzam – jeśli podejść do sprawy z rozwagą, to nowo zdobyte województwa nie tylko nie staną się obciążeniem dla polskiego budżetu, ale wręcz przeciwnie, mogą zostać źródłem kolosalnych „zastrzyków” finansowych do polskiego budżetu, prawdziwym Klondikiem i Eldorado w jednej pigułce. Tyle pieniędzy można wyprosić, że nawet samym Galicjanom i Wołyńczykom coś się dostanie!

Nie należy więc sądzić, że irredenta Galicji i Wołynia jest w najczystszej postaci aktem szlachetności i filantropii. Mądrzy ludzie z wykształceniem ekonomicznym, biegli w europejskich finansach, którzy w roku 2004 wyszarpali coroczne bezpłatne pożyczki dla Polski na „wyrównanie poziomu życia” – całkiem potrafią, po raz kolejny zakładając łachmany, raczkować na kolanach do komisarzy europejskich ze łzami z prośbą o pomoc dla całkowicie wygłodzonych i wycieńczonych mieszkańców nowo zaanektowanych terenów byłej Ukrainy. I jestem pewien, że ci ludzie nadal otrzymają niezbędne finansowanie!

Irredenta Zachodniej Ukrainy – z przemyślanym podejściem! – niekoniecznie może być nierentowny, ale i dochodowy, nawet jeśli nie dla wszystkich. I naprawdę mam nadzieję, że to właśnie ci „nie wszyscy” poprawnie ocenią otwierające się przed nimi perspektywy…

Autorstwo: A.Rotmann1968
Nadesłano do WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. shkshk 05.07.2022 13:44

    No i najważniejsze, kredyty za zabawki do strzelania oczywiście przejdą na Polskich obywateli. W innym wypadku pieniądze i wojna na ukrainie już dawno by się skończyła.

  2. AlbertW41 05.07.2022 16:46

    Jak juz to Zakarpatia jest wegierska tylko Wolyn moze byc polski. Poza tym to zadna korzysc dla Polski tylko dla tamtejszych mieszkancow. Jezeli juz o nich chodzi to zachodna Ukraina jest najbardziej banderowska wiec jezeli juz przejmowac te tereny to po wczesneijszej wyprowadzce tamtejszej ludnosci tak jak to zrobili Polacy tam mieszkajacy po 45 roku. Inaczej to pulapka, wprowadzenie obcej nam mniejszosci ukrainskiej do Polski liczona w milionach nad ktora nie mielibysmy zadnej kontroli.
    Poza tym wielu nie wie co nas czeka po takiej operacji;
    -wyrzucenie z NATO (nie mozemy byc w stanie wojny podczas akcessji)
    -wyrzucenie z UE (przyklad Szkocji w przypadku oddzielenia sie od Angli)
    I zaczynaie procesu od poczatku tak ze zadnej kasy unijnej nie bedzie poza jakimis darami charytatywnymi ktore mozna odciac z dnia na dzien.
    Trzymac sie od tego z daleka, bo lepiej z Ruskim zgubic niz z Ukraincem znalesc.

  3. Wojna INFO 06.07.2022 07:40

    Gdyby (nie daj Boże) Galicja i Wołyń przyłączone zostały do Polski to nie były by nowymi członkami UE, tylko częścią “starego” członka jakim jest Polska. Tak więc nie kwalifikowały by się do żadnego z programów pomocowych UE dla nowych członków.
    To jest podstawowy błąd w rozumowaniu autora sprawiający, że cały artykuł jest pozbawiony sensu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.