Jak zaatakować USA, by kraj upadł?

Opublikowano: 02.04.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Szef rosyjskiego Think Tanku, Akademii Problemów Geopolitycznych – Konstantin Sivkow, opublikował intrygującą analizę geopolityczną. Padają w niej sugestie, że Rosja powinna brać pod uwagę celowe wywołanie erupcji superwulkanu Yellowstone, co spowodowałoby degradację pozycji USA na świecie i zapewniło przewagę Rosji.

Analityk określił postawę zachodu jako “pchanie się w kierunku granic Rosji”. Zdaniem Sivkowa atak na amerykański słaby punkt, za jaki uważa tykającą bombę wulkaniczną na terenie parku narodowego Yellowstone, to racjonalne posunięcie pozwalające na wyeliminowanie sporej ilości przeciwników.

Rosjanin dowodzi w artykule opublikowanym w rosyjskiej prasie, że superwulkan Yellowstone i tak jest na krawędzi erupcji. Według niego istnieje wiele przesłanek wskazujących, że w obrębie tej wielkiej kaldery cały czas rośnie aktywność i w takich okolicznościach erupcję mogłaby wyzwolić detonacja nawet ładunku jądrowego o wielkości do megatony. Konsekwencje takiego ataku byłyby niszczące dla dużej części Ameryki Północnej.

Na dodatek rosyjski analityk wskazuje kolejne miejsce do ataku – uskok San Andreas. Podwodna detonacja w tamtym miejscu może wywołać konsekwencje w postaci potężnego trzęsienia ziemi, zdolnego do wytworzenia fal tsunami, które mogą zniszczyć całe pacyficzne wybrzeże USA.

Radykalne wypowiedzi kolejnego rosyjskiego analityka w krótkim czasie idealnie opisują atmosferę jaka panuje na linii NATO-Rosja. Prowokacyjne wypowiedzi i szokujące perspektywy planowanych ataków mają wywołać strach i zmusić do myślenia. Rosja wymachuje nuklearnym straszakiem i ktoś w końcu może oberwać.

Na podstawie: vpk-news.ru, www.smh.com.au
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

“”” Rosja wymachuje nuklearnym straszakiem i ktoś w końcu może oberwać “”” O ile wiem, usa tez takie mozliwości ataku odnośnie czy to rosji, czy chin zakładaja, zatem, czemu autor tak pisze, że to rosja jest “be”. O ile tez pamietam, to usa w imie “zmniejszenia strat w szeregach swoich “marines””, usmażyła kilkaset tysiecy japończyków, a szło o pokaz siły wobec zssr. Zatem bardziej prawdopodobne jest takie jakie sugeruje strateg rosyjski, wobec usa, zachowanie usa wobec kazdego państwa swiata. bo w japonii juz raz pokazali, że nie liczą sie z niczym, i nikim, jesli idzie o realizacje swoich interesów, lub izraela. Ostatnio pokazali to w serbii, iraku, libii, suyrii, itd, itd.Ja rozumie, że rusofobia jest teraz modna, a nawet zalecana, jak szczepionki, ale tak napisany gniot, tylko żle swiadczy o autorze. To samo, okraszone wstawkami, o technologicznej przewadze usa nad rosja, i jej przewadze, i strachu rosji przed usa, czytałem na łamach “łodwa”. Amerykanie planuja dla przykładu ataki na hydroelektronie w chinach, czy rosyjskich, zatem atak i “wybudzenie” superwulkanu, to tylko strategiczna mozliwośc, taka sama jak zalanie tysięcy hektarów woda ze zniszczonej zapory.

Henryk Sclaveni
Użytkownik
Henryk Sclaveni

O ile się nie mylę to Rosjanie mają bomby próżniowe o takiej mocy. Dlaczego Putin ma używać zaśmiecających wszystko atomówek jak ma lepsze zabawki? Straszenie złą Rosją, która chce skazić świat i tyle. Nie zrozumcie mnie źle. Też uważam Rosję za wroga (bo trzeba się jej bać ), ale widzę także, że próbuje się za wszelką cenę ją demonizować. Poza tym … chciałbym, żeby Polska miała takiego prezydenta jak ma Rosja. Twardego, zimnego i bezlitosnego, jeżeli chodzi o interesy narodu … a nie taką ciepłą kluchę jak teraz. Na deser dodam, że za rządów Putina rosyjskie PKB wzrosło o 700% a pensje się potroiły. Nie dziwota, że Rosjanie stoją za nim murem.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ