Jak stworzyć państwo socjalistyczne? Osiem poziomów kontroli

Opublikowano: 26.11.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1531

Czy opłaca się jeszcze trzymać pieniądze w bankach? Polityka państwa i banku centralnego, a w ślad za nimi – banków komercyjnych sprawiają, że oszczędzanie nie jest dziś najwyraźniej w modzie. To, co stanowi o poziomie zamożności ludzi – oszczędności, są zdecydowanie w defensywie. Ludzi, którzy pracują, oszczędzają i mądrze inwestują, współczesna władza nie kocha. Preferowany jest raczej rozwiązły tryb życia: bierz kredyty, zadłużaj się, nie żałuj sobie, my ci damy pieniądze. Ty je tylko weź i konsumuj…

Czy to znak czasu? Znak odejścia od ekonomii na rzecz „nowej ekonomii”? Skoro wchodzimy – jak twierdzi premier Mateusz Morawiecki – w „nową normalność” to pewnie także w „nową ekonomię”. Na czym ona może polegać? To się dopiero okaże. Może się np. okazać, że w ogóle praca nie jest potrzebna do tego, by żyć. To wiadomo już oczywiście od dawna, ale – jak dotąd – dotyczyło kasty tzw. niebieskich ptaków, w zasiłkach upatrujących swojego źródła utrzymania. Może się jeszcze okazać, że banki w ogóle nie potrzebują pieniędzy z depozytów, bo w każdej chwili ich konta będą mogły być zasilone pieniądzem cyfrowym, produkowanym na zawołanie? Może się okazać, że gotówka, którą wielu ratuje się jak może, byleby mieć czym zapłacić hydraulikowi za naprawę kranu czy rolnikowi za zakup ziemniaków i mleka, z dnia na dzień stanie się bezwartościowa, jeśli tak zdecyduje rząd „nowej normalności”?

I jeszcze wiele rzeczy może się okazać…

Na bankier.pl, pod tekstem poświęconym oprocentowaniu oszczędności w bankach, coraz bardziej zbliżającego się do zera, znalazłem komentarz internauty „open_mind”. Przytaczam go w całości. Warto przemyśleć i nieco posmucić się razem ze mną… A może ktoś przedstawi jakieś antidotum, na tu i teraz?

Open_mind: „Przypomnienie tego, co powiedział Chruszczow 60 lat temu… „Dzieci waszych dzieci będą żyć pod komunizmem. Wy, Amerykanie, jesteście łatwowierni. Nie, nie zaakceptujecie komunizmu wprost, ale będziemy was karmić małymi dawkami socjalizmu, dopóki wreszcie się obudzicie i zobaczycie, że macie już komunizm. Nie będziemy musieli z wami walczyć. Osłabimy waszą gospodarkę, dopóki nie wpadniecie w nasze ręce jak przejrzały owoc. Demokracja przestanie istnieć, gdy odejmiecie tych, którzy są gotowi pracować i dacie tym, którzy tego nie zrobią”.

Był to 29 września 1959 r., kiedy Nikita Chruszczow przedstawił swoje prognozy dla Ameryki w ONZ. Pamiętasz transmisję telewizyjną, w której walił butem w podium? W tym czasie w całym naszym kraju obawiano się tylko słowa „komunizm”. Pamiętaj to. Socjalizm prowadzi do komunizmu.

Jak stworzyć państwo socjalistyczne? Istnieje osiem poziomów kontroli:

1. Opieka zdrowotna – Kontroluj opiekę zdrowotną, a ty kontrolujesz ludzi.

2. Bieda – Zwiększ poziom ubóstwa tak wysoko, jak to możliwe, biedni ludzie są łatwiejsi do kontrolowania i nie będą walczyć, jeśli zapewnisz im wszystko.

3. Dług – Zwiększ dług do niezrównoważonego poziomu. W ten sposób możesz podnieść podatki, a to spowoduje więcej ubóstwa.

4. Kontrola broni – usuń możliwość obrony przed rządem. W ten sposób możesz stworzyć państwo policyjne.

5. Opieka społeczna – Przejmij kontrolę nad każdym aspektem (jedzenie, mieszkanie, dochód) ich życia, ponieważ dzięki temu będą w pełni zależni od rządu.

6. Edukacja – Przejmij kontrolę nad tym, co ludzie czytają, słuchają i przejmuj kontrolę nad tym, czego dzieci uczą się w szkole.

7. Religia – usuń wiarę w Boga z rządu i szkół, ponieważ ludzie muszą wierzyć TYLKO w rząd wiedząc, co jest najlepsze dla ludzi.

8. Wojna klasowa – podziel ludzi na bogatych i biednych. Wyeliminuj klasę średnią. Spowoduje to większe niezadowolenie i łatwiej będzie opodatkować bogatych przy wsparciu biednych.

Oto nasza przerażająca przyszłość: sześć z tych poziomów jest się wypełniło”.

Autorstwo: S
Źródło: ProKapitalizm.pl
Artykuł ukazał się na ww. portalu 17.06.2020 r.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. pikpok 26.11.2022 14:06
 2. MasaKalambura 27.11.2022 00:37

  Wszystkie punkty artykułu się już wypełniły i zdążyły przegnić, tworząc coś w rodzaju wywaru i oparów. Zgniły owoc. Piwo to uwarzone, właśnie jest konsumowane. Jak się nim wszyscy upiją, to – ich zdaniem – wejdą w wyższy poziom planetarny. Na modę: Jedna myś – jedna planeta.

  I nastanie pokój.

  1. Jak już wiadomo, nie nastanie. Bo taki cel nigdy nie został sformułowany szczerze w sercach ludzi opartych na niewierze w Jedność Pankosmiczną – Allah.
  2. Ich podstawą gospodarczą jest lichwa i pieniądz fiducjarny, a lichwie Bóg Jedyny wytacza otwartą wojnę, zadeklarowaną w Ostatniej Księdze Proroka na tej planecie.
  3. Ich celem nie jest awans (duchowy), tylko (prze)trwanie. Co zamyka ich bramy intencji. Są, jak ci wierzący w reinkarnację, i za karę w ten nonsens muszą się stale tu odradzać. Co powoduje matriksowe sprzężenie zwrotne, często dziś nazywane zjawiskiem przeludnienia. Są Gogiem i Magogiem wynurzającym się z Odchłani, z pod Ziemi. Zza wielkiej zapory…

  Dlatego odejdą prowadzeni przez Samego Stwórcę do Szeolu, jak pokolenie wymarłe na pustyni za innego Proroka, Mojżesza (pokój Allah z wszystkimi prorokami)

  Do Ziemi Obiecanej nie wejdą i nigdy mają nie wejść. Umrą, Sąd i w niebyt. Odebraliście wieczność w iluzji max 120 okresów wokół słonecznych. Koniec przygód. Spać.

  Co się zaś tyczy tych reinkarnujących, spośród nich napewno też kilkanaście tysięcy znajdzie Drogę do Oświecenia – wyzwolenia. Ile może dusza innych dusz ze sobą zabrać do Zaświatów? Czterdzieści kilka, twierdzą ludy Amazonii. A buddyści?

  ‘… A może ktoś przedstawi jakieś antidotum, na tu i teraz?’

  Antidotum kryje się w tych 3 powyższych punktach. Są to:
  1. Zmiana Celu na Jedność Pankosmiczną. Allah.
  2. Przywrócenie złotego jako 4.25 gr Au, grosza jako 2-4 gramów Srebra Ag i innych nominałów niosących rzeczywistą wartość dodaną. Ziaren zbóż, daktyli, soli itp. Watogodzin – dżuli.
  3. Wiara połączona z dobrymi czynami, dobrym słowem i myślą.

  …nie ratuj świata, ratuj siebie i tak uratuj świat…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.