Jak śmiecie wspominać o Wołyniu?!

Opublikowano: 03.06.2022 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 859

Wyobraźcie sobie Państwo sytuacje, że powstaje gdzieś mural z napisem: „Niemiecka zbrodnia holocaustu 1939-1945. Pamiętamy!”, o którym jedna z dużych, znanych gazet pisze: „To obrzydliwe, ohydne, niemoralne. Jak można tak szczuć na ludzi, którzy przyjeżdżają do Polski”. Niepojęte, prawda? A jednak wydarzyło się naprawdę! Z tą jedną różnicą, że mural upamiętniał zbrodnie dokonaną na Polakach. Kilka lat temu w Łodzi przy ul. Rzgowskiej powstał mural dedykowany ofiarom ukraińskiej zbrodni. Sfinansowała go fundacja Wołyń – pamiętamy, której cele statutowe realizowane są wyłącznie dzięki dobrowolnym darowiznom polskich patriotów. Teraz czytelnicy „Gazety Wyborczej” domagają się, aby Łódź na koszt podatnika zamalowała mural lub skierowała sprawę do sądu, aby zmusić właściciela kamienicy do usunięcia dzieła. Nikogo nie obchodzi fakt, że mural powstał w ramach odpowiedzi Polaków na ogłoszenie przez Radę Najwyższa Ukrainy roku 2019 rokiem Stepana Bandery, ojca ludożerczej ideologii ukraińskiego szowinizmu narodowego. Właściciel kamienicy, działacz społeczny, narodowiec i polski patriota, Dariusz Ziemba regularnie otrzymuje teraz groźby, gdzie czyta, że jego budynek np. spłonie lub w inny sposób ulegnie zniszczeniu. Wszak nie jest to niczym karygodnym w porównaniu do muralu, który burzy pokój serc przybyszów szukających w Polsce schronienia przed piekłem wojny. Co więcej, wypowiadający się w roli eksperta na łamach „Wyborczej” historyk, dr Wojciech Marciniak mówi, że: „środowiska sprzyjające lub wręcz inspirowane przez Kreml wykorzystują zbrodnie dokonane przez ukraińskich nacjonalistów w czasie II wojny światowej do zniechęcania Polaków do pomagania naszym sąsiadom”. Czy zatem w tej grotesce polski patriota jest moskalem, Ukrainiec prawowitym obywatelem, a żyd włodarzem? O tym dziś w programie Piotra Korczarowskiego, którego gościem będzie Dariusz Ziemba, właściciel opisanej przez „Wyborczą” łódzkiej kamienicy.

5

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 03.06.2022 17:40

    Polska na naszych oczach zmienia sie w pro banderowska kolonie sterowana nie wiadomo skad. Jak nie pogonimy tego rzadu to oni zmusza nas do zaakceptowania polaczenia z Ukraina oddajac swoja niepodleglosc na rzecz przewodnej roli Ukrainy w Polsce. Wymazane zostanie wszystko z historii od wyprawy Pilsudzkiego do Kijowa po 1947 rok (akcji Wisla). Wyrzaca nas z Uni i z NATO i bedziemy w glebokiej dziurze bo PiS pozostanie u wladzy jak Gomulka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.