Jak rząd wypuszcza fałszywe informacje w celu kontroli opinii publicznej

Opublikowano: 26.04.2017 | Kategorie: Media, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 336

Nie od dziś wiadomo, że w mediach można się natknąć na fałszywe informacje. Dostęp do rzetelnych mediów bywa często utrudniony, dla obywateli Chin jest prawie niemożliwy. Zeszłoroczny raport przedstawia brutalną prawdę o mediach kontrolowanych przez rząd.

488 milionów fałszywych informacji, postów w mediach społecznościowych jest co roku udostępnianych, puszczanych w obieg. Wszystko po to aby odwrócić uwagę od najistotniejszych decyzji podejmowanych na bieżąco. Naukowcy podkreślają, że zanim rozpoczęli badania nie zdawali sobie sprawy z kontroli przepływu danych na tak szeroką skalę.

W Chinach prowadzona jest operacja na szeroką skalę, polegająca na opłacaniu postów, które między innymi w sposób pochlebny wypowiadają się na temat poszczególnych działań rządu. Partia Komunistyczna podkreśla, że w ten sposób daje dodatkowe miejsca pracy, przeczą jednak temu badania prowadzone przez Harvard University. Według przeprowadzonego śledztwa, większość informacji zamieszczana jest przez pracowników rządowych, a nie jak twierdzi partia zwykłych obywateli.

Wiele stron internetowych, zagranicznych portali społecznościowych, w tym Google czy Facebook, są blokowane na terenie kraju, lub ściśle monitorowane, a aktywność poddawana jest cenzurze.

Badania na ten temat przeprowadzał Harvard University na czele z Garym Kingiem. Rząd chiński nie odniósł się w żaden sposób do opublikowanego raportu.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: Money.cnn.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jedr02
Użytkownik
Jedr02

Dostęp do rzetelnych informacji i tak ma małe znaczenie, ponieważ ludzie wolą te nierzetelne, szokujące i wspierające ich światopogląd. U nas cenzura jest słaba i dotyczy głównie wielkich mediów, a jednak portale takie jak te to unikaty. No i też nawet tutaj mamy jednak artykuły z dość wątpliwych pod względem rzetelności źródeł. Trudno żeby było inaczej. Ludzie w większości nie mają wystarczających intelektualnych narzędzi i zdolności aby weryfikować docierające do nich informacje, a czasem nawet jak mają to porzucają je bo są stronniczy. Na tym opiera się wojna informacyjna, wykorzystywanie ludzkiej umysłowej indolencji, ogólnej ignorancji, pychy i chciwości.