Jak rozpoznać, że człowiek kłamie?

Opublikowano: 25.11.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2087

Naukowcy z Uniwersytetu w Granadzie odkryli nową oznakę tego, że człowiek kłamie. Okazało się, że temperatura nosa zdradza osobę, która mówi nieprawdę. W trakcie eksperymentu grupie ochotników polecono, aby okłamali przez telefon swoich bliskich.

Badania prowadzono przy użyciu kamery termowizyjnej, która pozwala na ustalenie temperatury na określonej powierzchni.

Z obrazu temperaturowego promieniowania podczerwieni wynika, że jeśli ktoś próbował kłamać, temperatura jego nosa spadała o 1,2 stopnia, a czoło było cieplejsze o półtora stopnia.

Według Emilio Gomeza Milano spadek temperatury jest wywołany podnieceniem odczuwanym przez osobę zmuszaną do kłamstwa. Ponadto oszukiwanie zwiększa pracę umysłową, co prowadzi do wzrostu temperatury czoła.

Jak dodał, wyniki potwierdziły się w 80% przypadków, co powoduje, że ta metoda jest o 10% dokładniejsza od wykrywacza kłamstw.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o