Jak pozbyć się stacjonującej armii USA?

Opublikowano: 10.08.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3418

Fiński obserwator cyklicznego programu „Tour of Duty Q&A” zadał ciekawe pytanie na antenie: „Jak państwa mogą pozbyć się obcych wojsk ze swojego obszaru, nie uciekając się do aktu sabotażu/terroryzmu, jeżeli USA nie przestrzegają decyzji politycznych tych państw. Chodzi o Syrię, Irak, Arabię Saudyjską. Co mogą zrobić, czego jeszcze nie wykorzystały?”.

https://youtube.com/watch?v=3xFcbSFA6IY

Były wojskowy amerykański, aktualnie inspirator szerokiego ruchu na rzecz pokoju i rozbrojenia — Scott Ritter — podał zwięzłą formułę: „Jeżeli w obcym państwie przebywają żołnierze amerykańscy, należy uchwalić przepis prawa z uwzględnieniem terminu, w jakim mają się wyprowadzić i powiadomić ich o tym. Następnie wyegzekwować żądanie wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Dowiedzieć się też czy Amerykanie są gotowi walczyć o ten obszar. Przeważnie dowiecie się, że Amerykanie nie mają ochoty walczyć w interesie kraju pobytu. W zasadzie tam, gdzie są rozlokowane ich bazy, podstawą jest wystosowanie prośby kraju gospodarza o ich pobyt dla ochrony interesu strony zapraszającej. Jeśli gospodarz stwierdzi, że nie są potrzebni, nie mają żadnego powodu, żeby tam przebywać. Na ogół są to 2-3 dywizje przebywające stale. Amerykanie załatwiają wszystko w taki sposób, żeby wyglądało, że są zaproszeni przez rząd, który jest nasz, bo im za to płacimy”.

„Wcale nie jest to proste, żeby parlament uchwalił prawo i można było je zastosować. Premier może nie zgodzić się, minister obrony też, bo jest naszą własnością. Kupujemy ich dużo, dużo wcześniej. Tak samo jest z szefem policji. Prezydenci przychodzą i odchodzą, ale średni szczebel jest zawsze potrzebny. CIA kupi każdego, mając palety pieniędzy na ten cel. Kupujemy wszystko, dlatego nie tak łatwo wyrzucić Amerykanów stamtąd, bo korumpujemy suwerenną integralność. Bardzo trudno zebrać ludzi do wspólnego działania w tak zepsutym społeczeństwie. W przypadku zintegrowanej postawy uczciwych obywateli państwa zapewniam, że słysząc o tym, że mają się wynieść – zrobią to” – wyjaśnia Scott Ritter.

Opracowanie i tłumaczenie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 10.08.2023 19:02

    Dlatego u nas to niewykonalne niestety…

  2. niecowiedzacy 11.08.2023 01:57

    Pomarzyć nie zaszkodzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.