Jak mieszkańcy małej wsi reagują na czarnego obcokrajowca?

Opublikowano: 22.10.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1517

Czy nasz kraj jest krajem rasistów? Autor kanału popularnego na „YouTube” André Traveler postanowił sprawdzić, czy Polacy, a konkretnie mieszkańcy niewielkiej wsi Cisownica, o populacji mniejszej, niż 2 tysiące osób, zachowują się w sposób rasistowski. „Będą wchodził w interakcje z ludźmi, którzy tu mieszkają. Sprawdzą, czy zachowują się w sposób przyjazny, czy nie. Pójdę na zakupy do sklepu, napiję się lokalnego piwa” – mówi na samym początku nagrania jego bohater i autor.

Jak Polska wypadła w ramach takiego testu przygotowanego przez André? Zobaczcie poniższy film.

André we wsi Cisownica spotkał się z całkiem dobrym przyjęciem. Nie można w tym przypadku mówić, iż został źle potraktowany ze względu na swój kolor skóry.

„Podczas podróży nie czuję się ofiarą ani zagrożeniem ze względu na mój kolor skóry” – zaznacza w opisie filmiku jego autor. „W moich filmach z podróży po Europie dokumentuje moje własne doświadczenia, jako obcokrajowca dotyczące tego, w jaki sposób wchodzę w relacje z miejscowymi ludźmi, których spotykam”. „Wierzę, że ten kanał może edukować ludzi. Nie wszyscy kolorowi są zawsze dyskryminowani lub oceniani, co można zobaczyć we wszystkich moich filmach pokazujących moje spotkania z lokalnymi mieszkańcami państw, które odwiedziłem w Europie, takich jak: Węgry, Słowacja, Czechy, Polska i Anglia”.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Wideo: YouTube.com
Źródło: PolishExpress.co.uk

11

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.