Czy imiona rodziców wpływają na płeć ich dzieci?

Opublikowano: 09.03.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 646

Kto z rodziców nie próbował zawczasu odgadnąć płci przyszłego dziecka? Astrolodzy i numerolodzy, psycholodzy i uczeni dysponują całym arsenałem różnorodnych sposobów: od tablic dopasowania rodziców opracowanych przez średniowiecznych chińskich mędrców do porównywania grup krwi, a nawet specjalnych diet…

Ponad dwadzieścia lat temu najbardziej wpływowy badacz imion w Rosji Boris Chigir odkrył związek między tym, jak mamy na imię my i nasi partnerzy i tym, ile dzieci i jakiej płci może urodzić się w takim związku. Oprócz tego, na podstawie danych statystycznych i psychologicznych wyjawił również inne ciekawe szczegóły. Na przykład związek, w którym urodziło się dwóch chłopców jest najbardziej trwały ze wszystkich. A w rodzinach, gdzie na świat przychodzą dziewczynki, odwrotnie, częściej dochodzi do sprzeczek i konfliktów, co spowodowane jest tym, że silna energia kobieca przytłacza męską.

Wróćmy jednak do teorii Borisa Chigira. Każde imię na jego liście opatrzone jest komentarzem: na przykład mężczyzna z imieniem Grzegorz z dużym prawdopodobieństwem zostanie tatą dwóch chłopców! Ale, jeśli ożeni się z Wiolettą (potencjalną mamą dwóch córek), to ich dzieci będą mieć różną płeć.

Podamy jeszcze kilka przykładów. Przedstawicielki płci pięknej, które noszą imię Aleksandra, Krystyna, Natalia, Zofia, Stella i Julia mogą urodzić zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Z kolei Małgorzaty i Marie najczęściej zostają mamami dziewczynek. To samo dotyczy kobiet o imieniu Anna, które urodziły się zimą. W innym przypadku mają duże szanse, by stać się mamami dziedzica. Zgodnie z teorią Chigira chłopców najczęściej wydają na świat Katarzyny, Wiktorie i Klaudie.

Z kolei ojcami synów najczęściej zostają mężczyźni o imieniu Andrzej, Grzegorz i Jakub. Natomiast duże szanse na córkę mają: Bogdan, Włodzimierz, Dawid i Michał.

Jeśli zaś chodzi o imiona małżonków, którym mogą urodzić się dzieci różnych płci, to tutaj musielibyśmy wymienić bardzo wiele imion…

Niemniej jednak psycholodzy nie zalecają budować relacji, a tym bardziej wybierać małżonka czy małżonki w zależności od potrzebnego nam w danym momencie imienia. Byłoby to już lekką przesadą! Inna sprawa, że warto poważniej traktować wybór imion dla swoich dzieci. Przecież tajemnica imienia i jego wpływ na los człowieka z pewnością istnieją. I przyznaje to wielu badaczy.

Zdjęcie: sathyatripodi (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.