Jak eukariot enteroctopusem został

Opublikowano: 31.01.2023 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1615

Będąc człowiekiem zacnym, nasz Kochanowski Jan fraszki pogodne pisywał. Trudniejszym widać dla piszących być musiały czasy Krasickiego Ignaca, skoro myśli swe krytyczne w alegorię stroić musiał. Dziś człowiekowi, niegodziwości chcącemu opisać, obie praktyczne formy pozostają, lecz że talentu Bozia skąpi, trywialnie – proza pozostaje.

O hipokryzji rzecz dziś będzie, bo się rozlała niczym woda stołecznej „Czajki”. Odświeżyć tu należy wszakże inspirowanie narodu do śmiałego wkroczenia na salony potężniejących instytucji komisji, parlamentów, trybunałów kontynentalnych. Ci wszyscy do nich dostać się pragnący przekonywali „jesteśmy tam potrzebni, bo tam bezpośrednio załatwić trzeba nasze problemy”. No i szli jeden po drugim pocieszni władcy umysłów swoich ziomków. Jak już tam fotel objęli, o rodakach i Polsce zapomnieli. Śpieszę zatem z doniesieniem najświeższym jak spuchnięci od tytułów, rangą spraw przejęci głośno marzenia swe wypowiadają o ludów prawie i sprawiedliwości, w czym siebie tylko widzą i nic więcej. Eukarioty polityczne roztaczają wizję przeistoczenia swych rojeń napoleońskich w byt, co ma ramion długich osiem.

Oto jest pałac zwany europejskim. W nim postacie z misją, zaciętą twarzą i jak zazwyczaj roztaczają wizje mające być jedynie słusznym porządkiem. Receptą ich dla Rosji jest jej bałkanizacja. Rozbicie tak skuteczne, by uległa zanikowi. Konferencja z 30 stycznia roku pańskiego 2023 poświęcona pokonaniu – w ujęciu organizatorów ostatniego imperium europejskiego. Skromności zaprzeczeniem jest wystąpienie inicjatorki spotkania-Anny Fotygi: „Upadek ostatniego imperium kolonialnego w Europie jest nieuchronny. Rozwiązanie Związku Radzieckiego było katastrofą dla Putina i jego kolegów z KGB, ale dla wielu krajów było błogosławieństwem. Jestem przekonana, że taki sam będzie los Federacji Rosyjskiej”.

Dalsze wywody szczegółowo rysują rozbicie Rosji na mikropaństewka, by zadbać o ich złoża naturalne. Posłanka twierdzi, że rozwiązanie Rosji jest dużo mniej niebezpieczne niż pozostawienie jej jako imperium rządzone przez przestępców. Chętnie stawia znak równości między dzisiejszą i carską Rosją. Czego nie dokonał Napoleon, potem Hitler Fotyga ogłasza: „Rosja musi być rozgromiona na zawsze, by zniknęło zagrożenie okupacji przez nią demokratycznych państw zachodnich”. Przypomnienie nazwania Rosji państwem terrorystycznym wymaga adekwatnego jej potraktowania, by zagrożenie zniknęło raz na zawsze. Wnioskuje więc, by w miejsce Rosji pojawiły się wolne kraje ludów rdzennych, które dotychczas są grabione z zasobów naturalnych na skutek bezlitosnej polityki eksploatacji. Rolą Zachodu będzie zadbanie o dobrobyt tych ludzi poprzez kontrolę nad złożami, które zamiast moskiewskiego bezlitosnego wyzysku, jako dobro narodowe powinny należeć do narodu. Dla Fotygi „nie ma czegoś takiego jak rosyjski gaz, ropa, aluminium, węgiel, uran, diamenty, złoto, tarcica, zboże, bo te wszystkie dobra należą do ludzi zamieszkujących ten obszar”.

Europejskie, czy raczej globalne elity zawłaszczyć mogą pod pojęciem troski wszystko pod pretekstem tego miłosierdzia. Synteza prawa, sprawiedliwości i celu istnienia instytucji ponadnarodowych. Im mniejszy obszar, tym bardziej bezbronny. Wniosek nasuwa się zasadniczy — tkwiąc dalej w instytucjach kontynentalnych, stajemy się współsprawcami grabieży.

Jesienią przetoczyły się przez Polskę debaty o zasadność wpisu konstytucyjnego uznającego, że zasoby naturalne są własnością obywateli. Ktoś słyszał byłą panią naczelną MSZ, dziś poseł w PE, by wzorem Rejtana odezwała się z równą gorliwością?

W całym hałasie o krainę U chodzi o obalenie przywództwa, a dalszy scenariusz ma pani F.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com, Euractiv.co
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.