Jak cywilizacja upada na naszych oczach

Opublikowano: 19.04.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1204

W naturze wszystko ma swój początek i koniec. Niekończący się cykl życia, powstawania i zniszczenia to nierozłączny element otaczającego nas świata. Ludzie i czyny ich rąk, jako jego część także podlegają tym zasadom. Rodzimy się na tym świecie, dorastamy, dojrzewamy, czynimy świat lepszym lub gorszym, a na końcu z niego odchodzimy. Wszyscy ludzie łączą się w większe i mniejsze społeczności, tworząc razem, narody i państwa. Współczesnym napędem dla rozwoju wszystkich państw świata jest technologia. Jej rozwój zagwarantował nam dłuższe życie, jeśli pomyślimy o rozwoju technologicznym w medycynie, ułatwił poruszanie się pomiędzy państwami i kontynentami. Technologia w pierwszej kolejności zaczęła ułatwiać nam życie, dziś jednak, co raz częściej zaczyna stanowić jego nierozerwalną część. Raport zatytułowany „Granice wzrostu” wskazał poważne problemy i zagrożenia, które przyczynią się do upadku cywilizacji w najbliższych latach. Jeśli obecne trendy wzrostu światowej populacji, uprzemysłowienia, zanieczyszczenia, produkcji żywności i wyczerpywania się zasobów pozostaną niezmienione, granice wzrostu na tej planecie zostaną osiągnięte w ciągu najbliższych stu lat. Najbardziej prawdopodobnym rezultatem będzie raczej nagły i niekontrolowany spadek zarówno liczby ludności, jak i potencjału przemysłowego.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.