Jacek Kurski znów prezesem TVP

Opublikowano: 25.07.2020 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1165

Telewizja Polska poinformowała w piątek, że w związku z rezygnacją ze stanowiska Macieja Łopińskiego, dotychczasowego pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu TVP, jego obowiązki przejmuje były prezes, Jacek Kurski.

W marcu Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Nastąpiło to w wyniku głosowania korespondencyjnego. Kurskiego odwołano jednogłośnie.

Zwolnienie Kurskiego miało być kartką przetargową za podpis pod ustawą o dodatkowych pieniądzach dla mediów państwowych.

Andrzej Duda chciał, aby Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP, ale wcześniej nie zgadzały się na to władze PiS.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.