Jacek Kurski znów prezesem TVP

Opublikowano: 25.07.2020 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 695

Telewizja Polska poinformowała w piątek, że w związku z rezygnacją ze stanowiska Macieja Łopińskiego, dotychczasowego pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu TVP, jego obowiązki przejmuje były prezes, Jacek Kurski.

W marcu Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Nastąpiło to w wyniku głosowania korespondencyjnego. Kurskiego odwołano jednogłośnie.

Zwolnienie Kurskiego miało być kartką przetargową za podpis pod ustawą o dodatkowych pieniądzach dla mediów państwowych.

Andrzej Duda chciał, aby Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP, ale wcześniej nie zgadzały się na to władze PiS.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o