Izraelskie służby zabiły syryjskiego generała

Opublikowano: 17.07.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 274

Izrael nigdy nie przyznaje otwarcie, że prowadzi jakieś tajne działania na terytorium innych państw. Najczęściej dowiadujemy się o tym podczas wycieku tajnych informacji. Nie inaczej jest w tym przypadku – 7 lat temu, izraelscy komandosi zastrzelili syryjskiego generała brygady Muhammada Suleimana, który był najważniejszą osobistością w kręgach prezydenta Assada.

Tajne dokumenty zostały dostarczone serwisowi “The Intercept” przez byłego agenta NSA, Edwarda Snowdena. Wynika z nich, że syryjski generał został zastrzelony przez snajpera w 2008 roku, gdy ten przebywał w swojej willi w pobliżu miasta portowego Tartus. Po wykonanej akcji, izraelscy komandosi uciekli drogą morską.

Zabójstwo Muhammada Suleimana miało dla Izraela spore korzyści. Syryjski generał brygady był przede wszystkim doradcą prezydenta Assada i zajmował się sprawami wewnętrznymi. Uważa się że to dzięki niemu Iran zaczął wspierać libańską organizację Hezbollah, zapewniając broń i szkolenie wojskowe. Suleiman był również odpowiedzialny za ochronę i budowę syryjskiego reaktora jądrowego al-Kibar, który został zbombardowany przez izraelskie lotnictwo w 2007 roku w ramach operacji Orchard.

Tajne dokumenty mają zatem potwierdzać, że Izrael brał udział w tajnej operacji w Syrii i dokonał tam zamachu na wysoko postawionego wojskowego, zanim jeszcze doszło do wybuchu wojny domowej. Jest to oczywiście naruszenie prawa międzynarodowego ale Izrael, jak to ma już w zwyczaju, niczego nie potwierdza ani niczemu nie zaprzecza. Sprawa ta jest całkowicie ignorowana.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: FirstLook.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o