Izraelskie służby zabijały niewinnych ludzi

Opublikowano: 26.01.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 882

Izraelski ekspert Ronen Bergman postanowił wydać książkę poświęconą działalności służb specjalnych swojego kraju. W publikacji twierdzi on, iż Mossad w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat zabił co najmniej trzy tysiące ludzi, w tym wiele przypadkowych osób, a aktywność większości jednostek nie jest tak naprawdę uregulowana prawnie. Dodatkowo izraelskie służby osiągały pojedyncze sukcesy, zaś poniosły strategiczną porażkę.

Książka Bergmana „Wojna cieni. Izrael i tajne odziały śmierci Mossadu” ukazała się poza granicami naszego kraju w ostatni poniedziałek. Jej autor dotarł do blisko tysiąca świadków, rozmawiał z sześcioma byłymi szefami wywiadu zagranicznego i sześcioma byłymi szefami izraelskiego rządu, a także z obecnym premierem tego kraju, Benjaminem Netanjahu. Głównym celem izraelskiego specjalisty jest przedstawienie prawdziwego obrazu izraelskich służb specjalnych.

I nie jest to obraz sielankowy. Mossad, według Bergmana, ma chociażby na swoim koncie całą serię pomyłek, kiedy miał likwidować osoby wrogie państwu izraelskiemu poza jego granicami. Z tego powodu w 1973 roku w norweskim Lillehammer śmierć poniósł kelner, chociaż celem agentów był działacz organizacji Czarny Wrzesień. Dwanaście lat temu w wyniku wybuchu bomby trafiona odłamkiem została dwuletnia dziewczynka, która została sparaliżowana, natomiast jedenaście lat wcześniej niemiecki naukowiec Werner Krug został uprowadzony przez izraelski wywiad, zastrzelony i wrzucony do morza.

Podobne przypadki są możliwe dzięki braku uregulowań prawnych, które określałyby zakres działalności Mossadu i Schin Bet. Ta druga organizacja doczekała się regulacji w 2002 roku, natomiast słynny Mossad wciąż prowadzi swoją aktywność bez odpowiedniej mocy prawnej. Zdaniem Bergmana to efekt myślenia reprezentowanego przez polityków, którzy uważają, że służby są w stanie rozwiązać wszystkie problemy, choć tak naprawdę często niszczyły one możliwość politycznego i dyplomatycznego rozwiązania wielu konfliktów.

Na podstawie: Rp.pl
Źródło: Autonom.pl

UZUPEŁNIENIE “WOLNYCH MEDIÓW”

Wspomniany dr Werner Krug był naukowcem III Rzeszy, który współpracował z Wernerem von Braunem nad V2. Po wojnie współpracował z rządem w Kairze nad egipskim programem rakietowym. Przed porwaniem otrzymywał pogróżki.


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. gajowy 26.01.2018 10:15

    Emblemat Mossadu jest zadziwiająco podobny do flagi ISIS.

  2. Hassasin 26.01.2018 10:49

    W Polsce działa około 40 tysięcy agentów mossadu. Za posłem PO syryjskiego pochodzenia z filmiku na YT…chyba go już niema .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.