Izraelski startup opracowuje balony wychwytujące CO2

Opublikowano: 05.05.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 506

Izraelska firma High Hopes Labs dołączyła do walki z globalnym ociepleniem, szukając inspiracji w górnych warstwach atmosfery, gdzie ma nadzieję wysłać partię balonów, które wychwytują dwutlenek węgla do recyklingu.

Według oficjalnej doktryny klimatycznej zaakceptowanej przez „synod” ONZ, emisje dwutlenku węgla pochodzące ze spalania paliw kopalnych i rolnictwa przemysłowego są główną przyczyną zmian klimatycznych. Jednak usuwanie CO2 z atmosfery w standardowych temperaturach wymaga zbyt wiele energii, aby rządy i firmy uznały to za opłacalne.

Izraelska firma High Hopes Labs opracowało system, który wychwytuje węgiel tam, gdzie prawie zestalił się, wysoko nad Ziemią. Wspaniałą rzeczą jest to, że bardzo łatwo jest wychwycić gaz, gdy jest bliski zamarznięcia a dwutlenek węgiel zamarza w temperaturze minus 80 stopni Celsjusza. Jedyne miejsce, w którym możemy znaleźć CO2 w pobliżu tego punktu temperaturowego znajduje się 15 kilometrów nad naszymi głowami.

Firma przetestowała swój system na małą skalę, wypuszczając balony wypełnione gazem z dołączonym pudełkiem, które służyło jako urządzenie do wychwytywania dwutlenku węgla. Zamrożony węgiel jest następnie oddzielany od powietrza, zawracany do ziemi i może być poddany recyklingowi.

Startup planuje zbudować większe balony w ciągu dwóch lat, z których każdy może być wykorzystany do usunięcia tony węgla dziennie za mniej niż 100 USD.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

2

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.