Izraelski parlament został rozwiązany

Opublikowano: 25.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1846

W Izraelu rządząca koalicja podjęła decyzję o rozwiązaniu. Przedterminowe wybory parlamentarne odbędą się w kwietniu 2019 roku – podaje gazeta “Jerusalem Post”. Rozwiązanie parlamentu nastąpiło wkrótce po tym, jak szef partii Yesh Atid Ja’ir Lapid powiedział, że zagłosuje przeciwko przyjęciu do izraelskiej armii ultraortodoksyjnych Żydów haredi.

„W związku z upływem terminu wywiązania się z zobowiązań szefowie koalicji postanowili rozwiązać Kneset i zaplanować wybory na kwiecień 2019 roku po całkowitym zakończeniu czteroletniej kadencji” – czytamy w oświadczeniu. Wybory odbędą się 2 lub 9 kwietnia – pisze gazeta.

Projekt Ministerstwa Obrony, zgodnie z którym przedstawiciele wspólnot religijnych haredi mogą pełnić służbę w siłach zbrojnych kraju, przeszedł pierwsze z trzech czytań w Knesecie na początku lipca. Do jego przyjęcia są potrzebne głosy 61 ze 120 parlamentarzystów.

Sąd Najwyższy w kraju początkowo orzekł, że decyzja ma zostać podjęta do 2 grudnia, ale teraz termin został przedłużony do 15 stycznia 2019 roku. W przeciwnym razie zostanie zawieszone obowiązywanie obecnych przepisów dotyczących odroczenia służby wojskowej dla ultraortodoksyjnych Żydów, będą mogli być masowo rekrutowani.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.