Izraelski dziennikarz wyrzucony z taksówki w Katarze

Opublikowano: 26.11.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1148

Izraelski dziennikarz „KAN News” Dor Hoffman został wyrzucony z taksówki w Katarze w czasie trwania piłkarskich mistrzostw świata 2022 za samo to, że jest Izraelczykiem.

Taksówkarz wyrzucił Izraelczyka dopiero kiedy połapał się z osobą jakiej narodowości ma do czynienia. Odmówił przyjęcia zapłaty za kurs i wysadził żydowskich pasażerów na katarskim pustkowiu. Jako powód odmowy przyjęcia od Izraelczyków pieniędzy podał to, iż Izrael zabija jego palestyńskich braci.

Ten sam dziennikarz twierdzi, że został usunięty z katarskiej plaży po tym jak jego ekipa filmowa chciała kręcić ujęcia w pobliskiej restauracji. Kiedy właściciel restauracji dowiedział się, że zespół pochodzi z Izraela, wezwał ochroniarzy aby Ci usunęli ich z tamtego miejsca. Właściciel lokalu zabrał także telefon dziennikarza, domagając się aby usunął on każde zdjęcie zrobione w jego restauracji. Hoffman twierdzi, że w tym momencie poczuł się zagrożony.

Omawiając tą sytuację nazwał Katar wrogim państwem, w którym należy zachować środki bezpieczeństwa. Polecił także innym Izraelczykom, pół żartem pół serio, aby podczas pobytu w tym islamskim kraju kłamali co do swojego kraju pochodzenia, twierdząc, że są z Malty gdyż Malta jest krajem o którym nikt nic nie wie.

Katar jest krajem który nie utrzymuje oficjalnych stosunków dyplomatycznych z Tel Awiwem jednak w trakcie Mundialu 2022 władze w Doha zezwoliły na bezpośrednie loty z Izraela do Kataru. Islamski emirat wyraził również zgodę na zorganizowanie Żydom podczas mistrzostw koszernego jedzenia. Władze w Doha pomimo takich przyjaznych gestów stoją na stanowisku, że normalizacja stosunków z Syjonistami nie będzie możliwa dopóki kwestia państwa palestyńskiego nie zostanie rozwiązana. Katarczycy ponadto wspierają finansowo organizację Hamas, powszechne uznaną przez świat euroatlantycki za organizację terrorystyczną.

Autorstwo: Terminator 2019
Na podstawie: JPost.com
Źródło: WolneMedia.net

16

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.