Izraelski dziennik o „wymazywaniu współudziału Polaków w Holokauście”

Opublikowano: 30.01.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1887

Na łamach izraelskiego dziennika „The Times of Israel” ukazał się artykuł, w którym premier Mateusz Morawiecki i polskie władze krytykowane są za chęć „wymazania współudziału Polaków w Holokauście”. Zdaniem gazety „dziesiątki tysięcy Polaków pomogło nazistom w zabijaniu Żydów”, lecz w naszym kraju eksponuje się głównie „polskie cierpienia w czasie II wojny światowej”, gdy tymczasem według izraelskich historyków w Polsce „rehabilituje się nazistowskich zbrodniarzy i kolaborantów”.

Syjonistyczna gazeta w swoim artykule nawiązuje do niedzielnych uroczystości w Auschwitz-Birkenau, gdzie jak co roku obchodzono Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście. Jej zdaniem szef polskiego rządu ani słowem nie wspomniał o Polakach rzekomo odpowiedzialnych za zbrodnie przeciwko Żydom podczas Holokaustu, chcąc zamiast tego podkreślać polskie cierpienia w trakcie II wojny światowej oraz wysiłki Polaków w zakresie ratowania członków tej społeczności.

Izraelscy historycy mają mieć jednak na ten temat zupełnie inne zdanie, dlatego „The Times Of Israel” podkreśla, iż według nich „Polaków mordujących Żydów” miało być… „od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy”. Tymczasem według gazety „Polska nigdy nie przyznała się do współudziału na szeroką skalę”, a zamiast tego „w ubiegłym roku uchwaliła prawo zabraniające obwiniania Polaków za okrucieństwa Holokaustu”.

Dodatkowo syjonistyczny dziennik twierdzi, iż „nowe badania historyczne dowodzą, że Polacy należą do „najgorszych przestępców” jeśli chodzi o wysiłki na rzecz rehabilitacji nazistowskich kolaborantów i zbrodniarzy wojennych” oraz „minimalizowania własnej winy w usiłowaniu eksterminacji Żydów”. Za podobnymi tezami mają stać „badacze” z uniwersytetów Yale i Grinnell ze Stanów Zjednoczonych.

Według nich władze w Warszawie „zaangażowały się w konkurencyjną wiktymizację, podkreślając doświadczenie polskich ofiar nad ofiarami żydowskimi”, stąd też „rząd poświęca wiele czasu na przepisywanie historii, zamiast ją zaakceptować i wyciągać z niej wnioski”. Z tego powodu Morawiecki miał w niedzielę mówić o winie Niemców za Holokaust, podczas gdy nie wspominał o „polskim współudziale”.

Gazeta twierdzi więc, że polski resort spraw zagranicznych w wydanym w niedzielę „oświadczeniu nie wspomina o działaniach Polaków, którzy aktywnie uczestniczyli w mordowaniu Żydów, choć historycy twierdzą, że liczba polskich działań o charakterze antyżydowskim znacznie przewyższa – pod względem liczby i znaczenia – liczbę Polaków, którzy pomagali Żydom”. O to samo oskarżany jest zresztą polski ambasador w Tel Awiwie, Marek Magierowski, tak bardzo starający się przypodobać syjonistom.

Na podstawie: TheTimesOfIsrael.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kain
Użytkownik
Kain

To już zaczyna się robić bezczelne Żydom coś się we łbach poprzewracało.
OBÓZ AUSCHWITZ to nie tylko wasze miejsce pamięci do cholery bezczelni Żydzi.
Odwołać natychmiast ambasadora izraelskiego z Polski!!!

Murphy
Użytkownik
Murphy

Kto niby ma go odwołać? Ci co na wiejskiej organizują święta Hanuki i zakładają jarmułki?

kuralol
Użytkownik

To już trwa ponad 20 lat, a wy ludzie dopiero teraz się ocknęliście i dostrzegacie w jakim świecie żyjecie? Naprawdę tego nie rozumiecie? Czy to tylko takie udawanie.
Żyjemy w okresie niszczenia państw narodowych, tworzenia ponadnarodowych korporacji i rozmaitych unii, dziś Polska znajduje się pod skomasowanym atakiem przez jedną z nich przez korporację przemysłu holokaust. I tu majaczy postać Israela Singera – sekretarza generalnego Światowego Kongresu Żydów w latach 1986–2001, który jeszcze w 1996 roku zapowiedział co cytuję: „Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. My nigdy na to nie pozwolimy. (…) Będziemy im to powtarzać dopóki Polska ponownie nie zamarznie. Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym”.
Niemcy 20 lat temu zakończyły bycie sprawcą holokaustu – kanclerz powiedział że koniec z płaceniem haraczu dla takiego małego państewka na pustyni. Obecnie trwa proces tworzenia nowego sprawcy i winowajcy niezbędnego dla funkcjonowania korporacji przemysłu holokaust. Niech no zgadnę na kogo padło … ten zapłaci 300 milionów dolców.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Dzięki chciwym pej_satym w Polsce rozpowszechni się antysemityzm. Mam nadzieję, że wśród wszystkich.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Popieram , wymazać współudział Polaków w holokauście! Polacy ofiarami władzy sprawowanej Hitlera i Stalina , winni II wojnie światowej. Władza sprawowana, ponad głowami zniewolonych mas.
J. Bush oszukał świat ,jest winny rozpętania III wojny światowej, wojna nadal trwa . Jak długo jeszcze będziemy zniewolonymi masami, sprawujących władzę elit , złych rządów , ich złych wyborów ? Ludzie zwracamy sobie władzę , ludziom przynależną władzę dzielimy !

Fenix
Użytkownik
Fenix

Ja wybieram siebie ,władza niezależnych i wolnych ludzi . Nie wybieram ciebie do władzy , twoja władza służy tobie , mojemu zniewoleniu i egzekucji należności , podatki na władzy utrzymanie . Nie podlegam tobie, polegam na sobie .
Ja wybieram siebie, władzy zachowanie ! Ja jestem wierny sobie,ufam sobie . Ja jestem wolny i niezależny , polegam na sobie.

Aida
Użytkownik

Tutaj oryginał z komentarzami pod: https://www.timesofisrael.com/remembering-the-holocaust-poland-blots-out-any-mention-of-its-complicity/

Wiecie co jest wspaniałe, że chociaż Polacy w komentarzach starają się odkłamywać te żydowskie kłamstwa, to chyba jedyne co my zwykli Polacy bez wpływów i władzy możemy zrobić. Tyle i aż tyle, bo reszta to polityka.