Izraelscy żołnierze pobili i aresztowali protestującą dziewczynę

Opublikowano: 15.01.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1465

Siły izraelskiego reżimu brutalnie aresztują palestyńską dziewczynę w Negewie podczas protestu przeciwko nielegalnej izraelskiej budowie na tym obszarze.

Film opublikowany w mediach społecznościowych przez palestyńskich aktywistów pokazuje moment, w którym sześciu izraelskich żołnierzy brutalnie pobiło palestyńską dziewczynę, przeciągnęło ją około 200 metrów, a następnie wrzuciło do policyjnego samochodu.

Według lokalnych źródeł dziewczyna brała udział w demonstracji przeciwko burzeniu palestyńskich domów we wsi Al-Atrash na pustyni Negew, na południu okupowanych terytoriów palestyńskich. W rzeczywistości ponad 2000 osób wzięło udział w czwartkowym proteście w regionie Negew, aby potępić izraelskie plany przymusowej eksmisji Palestyńczyków. Jednak siły izraelskie rozprawiły się z demonstracją, używając gazu łzawiącego, gazu pieprzowego i pokrytych gumą metalowych kul, poważnie raniąc i dusząc dziesiątki palestyńskich demonstrantów. Oprócz palestyńskiej dziewczyny aresztowano jeszcze kilku innych.

Izraelskie wojsko było szeroko krytykowane za powszechne i systematyczne stosowanie nadmiernej siły przeciwko Palestyńczykom. Władze palestyńskie wielokrotnie wzywały Izrael do zaprzestania agresji, ale Izrael ignoruje ostrzeżenia, a nawet nasila okrucieństwa wobec narodu palestyńskiego.

A „wolny świat” milczy…

Opracowanie: SpiritoLibero
Na podstawie: HispanTv.com
Źródło: Kurier-Poranny.blogspot.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.