Izraelscy turyści plądrują hotele w Dubaju

Opublikowano: 02.01.2021 | Kategorie: Prawo, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3487

Niecały miesiąc temu miał miejsce pierwszy lot pasażerski pomiędzy Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Tymczasem normalizacja wzajemnych relacji jest już negatywnie odczuwana przez Arabów. Izraelskie media donoszą, że turyści z Izraela masowo kradną przedmioty z hoteli znajdujących się w Dubaju.

Dziennik „Jedi’ot Acharonot” opisał w czwartek pierwsze problemy generowane przez normalizację stosunków Izraela z kilkoma państwami arabskimi. Powołując się między innymi na opinie izraelskich biznesmenów, medium twierdzi, że w hotelach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pojawiły się kradzieże. Jeden z przedsiębiorców od kilku lat jeżdżących do Dubaju pierwszy raz widział przeszukiwanych turystów.

Właściciel jednego z najpopularniejszych hoteli w Dubaju potwierdza te doniesienia. Twierdzi on, że od dawna przyjmuje turystów z państw z całego świata, generujących oczywiście wiele problemów, ale dopiero od paru tygodni pojawiło się zjawisko kradzieży. Obywatele Izraela mają rabować wiele różnorodnych przedmiotów – począwszy od ręczników, a skończywszy na lampach.

Dyrektor hotelu Burdż Chalifa, znajdującego się w najwyższym budynku świata, w rozmowie z izraelskimi mediami przytoczył jeden z podobnych przypadków. Po wymeldowaniu izraelskiej rodziny z dwójką dzieci okazało się, że w zajmowanym przez nich pokoju hotelowym brakuje wyposażenia. Początkowo zaczęli oni krzyczeć, gdy poproszono ich o pokazanie bagaży, ale ostatecznie je otworzyli. Wówczas ujawniono w nich między innymi pojemniki na lód, wieszaki i ręczniki. Zostały one zwrócone dopiero po groźbie wezwania policji.

Wśród arabskich użytkowników mediów społecznościowych dużą popularnością cieszy się materiał, na którym wypowiada się katarski prezenter Abd Al-Aziz Al-Khazraj Al-Nasari. Przytacza on właśnie wypowiedzi dyrektorów arabskich hoteli, którzy opowiadają historie o masowych kradzieżach dokonywanych przez izraelskich turystów.

Pierwsze ogólnodostępne loty pomiędzy oboma krajami zostały uruchomione w listopadzie ubiegłego roku. Nie obyło się przy tym bez przeszkód, bo nie ustalono jeszcze zasad wizowych. Mimo to Izraelczycy niezwykle chętnie odwiedzają Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Na podstawie: Middleeastmonitor.com, Timesofisrael.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cosmo 02.01.2021 13:57

    To w Izraelu sport narodowy. Wystarczy popytać pracowników polskich hoteli co po sobie zostawiają żydzi. Naród wybrany.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.