Izraelczycy wypierają rdzenną ludność Jerozolimy

Opublikowano: 02.06.2017 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 304

Muzułmańsko-Chrześcijański Komitet w Jerozolimie alarmuje, że izraelskie państwo dzięki polityce kolonizacji zjudaizowało już 95 procent Jerozolimy. Celem państwa żydowskiego jest bowiem wyparcie rdzennych mieszkańców wschodniej części miasta, aby w całości przejąć kontrolę nad spornym terytorium.

Hanna Naser, szef Muzułmańsko-Chrześcijańskiego Komitetu w Jerozolimie zwrócił uwagę na ostatnie międzynarodowe raporty na temat polityki kolonizacyjnej stosowanej przez Izrael. Według nich państwo żydowskie powoli dąży do przejęcia całego obszaru Jerozolimy, ponieważ zjudaizowało już blisko 95 procent historycznego miasta, a wymiana ludności w Jerozolimie Wschodniej dokonuje się za pośrednictwem wyburzania starych domów i budowie nielegalnych osiedli żydowskich.

Działacz pozarządowy zwrócił też uwagę na fakt budowy nowych połączeń komunikacyjnych, mających ułatwić Żydom poruszanie się po takich terenach jak okolice Meczetu Al-Aksa, czyli jednego z najświętszych miejsc dla muzułmanów. Jednocześnie jednak sytuacja demograficzna sprzyja miejscowym Palestyńczykom, ponieważ mają oni dużo większy przyrost naturalny od izraelskich Żydów zasiedlających Jerozolimę.

Warto również zwrócić uwagę, że blisko 90 tysięcy Palestyńczyków we Wschodniej Jerozolimie ma mieszkać nielegalnie w swoich domach i mieszkaniach, co zdaniem Nasera jest wynikiem specjalnych działań izraelskiej administracji odmawiających wydania odpowiednich dokumentów legalizujących pobyt w Jerozolimie Wschodniej. Jednocześnie jednak państwo izraelskie decyduje się na łamanie kilkunastu konwencji dotyczących zakazu rozbiórki domów.

Ponadto szef Muzułmańsko-Chrześcijańskiego Komitetu w Jerozolimie ujawnił, że izraelski resort spraw zagranicznych poinstruował ambasady na całym świecie, aby twierdziły, że nielegalne żydowskie osiedla są budowane zgodnie z prawem. Zdaniem Nasera Izraelczycy chcą też zbudować pod wspomnianym meczetem specjalną atrakcję turystyczną, która ma przyciągać rocznie 6 milionów turystów.

Na podstawie: Palestyna24.pl, MiddleEastMonitor.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o