Izraelczycy linczują Arabów. Musi ich uspokajać naczelny rabin

Opublikowano: 13.05.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1191

Izraelczycy brutalnie odpowiedzieli na protesty izraelskich Arabów. W wielu miejscowościach na terenie państwa syjonistycznego doszło do linczów na ich arabskich mieszkańcach. Nastroje żydowskich ekstremistów musiał aż studzić naczelny rabin Izraela, Yitzhak Yosef, nawołujący ich do powstrzymania się od przemocy.

Przedwczoraj wieczorem media społecznościowe w Izraelu obiegły nagrania wideo przedstawiające żydowskie tłumy w kilku mieszanych, izraelsko-arabskich miejscowościach. W dwóch z nich dokonano linczu na Arabach. W Bat Jam żydowscy ekstremiści pobili arabskiego kierowcę wyciągniętego z samochodu, z kolei w Tyberiadzie urządzili regularne polowanie na arabskich obywateli Izraela.

Wspomniane lincze to jedynie część działań podejmowanych przez żydowskich demonstrantów. Demonstranci w Bat Jam plądrowali ponadto sklepy należące do arabskiej mniejszości, a w Hajfie ekstremiści wykrzykiwali hasła nawołujące do zabijania Arabów. Do starć pomiędzy Żydami i Arabami doszło również w Lod, gdzie dzień wcześniej podpalone zostały trzy synagogi. W odpowiedzi Żydzi postanowili więc zaatakować meczet.

Działania syjonistycznych radykałów potępił naczelny aszkenazyjski rabin Izraela. Yosef podkreślił w swoim oświadczeniu, że Żydzi „powinni być przewodnikiem narodów”, stąd śmierć niewinnych żydowskich cywilów podczas palestyńskiego ostrzału rakietowego nie powinna prowadzić do aktów przemocy. Według rabina to policja powinna zaprowadzać porządek na ulicach, a uczestnictwo w zamieszkach jest poddawaniem się prowokacjom.

W podobnym tonie utrzymane jest oświadczenie Bezalela Smotricha, lidera Partii Religijnego Syjonizmu. Jego zdaniem Żydzi nie powinni być tacy jak Arabowie, dlatego muszą ograniczać się do samoobrony. Niepotrzebne ma być tym samym niszczenie arabskiego mienia oraz atakowanie przedstawicieli arabskiej mniejszości.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com, JPost.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o