Izraelczycy będą „szkolić” polskich żołnierzy

Opublikowano: 10.12.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1896

Przedstawiciele polskiego i izraelskiego wojska podpisali memorandum dotyczące współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dzięki niemu przedstawiciele Sił Obronnych Izraela mają szkolić Wojsko Polskie z zakresu wymiany informacji, doświadczeń czy planowania operacji. Wcześniej polscy żołnierze brali udział w podobnych ćwiczeniach ze swoimi amerykańskimi odpowiednikami.

Porozumienie o współpracy podpisał dyrektora Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, gen. bryg. Karol Molenda, a ze strony izraelskiej zawał je gen. bryg. Yariv Nirem. Syjonistyczny wojskowy na co dzień jest szefem Łączności, Szefa Sztabu Zarządu J6 i Cyberobrony Sił Obronnych Izraela (IDF). Zawarcie umowy odbyło się zdalnie, zaś odpowiednie dokumenty przekazano attache wojskowym.

Co zawiera dokładnie Memorandum of Understanding (MoU)? Według oficjalnego komunikatu pozwoli ono na prowadzenie wspólnych szkoleń w zakresie cyberbezpieczeństwa. Tym samym „możliwa będzie realizacja przedsięwzięć w obszarze bezpieczeństwa cyberprzestrzeni, w szczególności o wymianę informacji, wymianę doświadczeń, grupy robocze, szkolenia i edukację oraz rozmowy w obszarze planowania operacji”.

Już wcześniej Wojsko Polskie współpracowało w tym zakresie na arenie międzynarodowej. Oczywiście „partnerem” były w tym zakresie Stany Zjednoczone, natomiast Izrael ma mieć dużo większe doświadczenie w sprawie walki z hakerami.

Na podstawie: Rp.pl, Cyberdefence24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cosmo 11.12.2020 09:42

    Dobiorą się do naszych “wojsk cybernetycznych” w Legionowie i będą mieć dostęp do całej polskiej sieci. Zapewne już robiła co chcą ale to będzie oficjalne przyklepanie ingerencji obcych wywiadów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.