Izrael zbuduje płot na granicy z Jordanią

Opublikowano: 19.03.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 493

IZRAEL. 15 marca podczas wizyty na granicy z Egiptem, gdzie Izrael buduje ogrodzenie dla ochrony przed niechcianymi imigrantami z Afryki, premier Benjamin Netanjahu powiedział, że wydał już polecenie opracowania planu kolejnej bariery – tym razem na granicy z Jordanią.

“Będziemy musieli zbudować płot także na wschodzie, ponieważ wtedy, gdy zablokujemy jedną granicę, będą (imigranci) przybywać z Arawy (na granicy z Jordanią)” – powiedział później podczas konferencji w czerwonomorskim kurorcie Ejlat, położonym przy granicy z Egiptem i w pobliżu granicy z Jordanią. Według Netanjahu, “nielegalni intruzi z Afryki”, którzy przybywają do Izraela “zmieniają skład populacji i odbierają pracę Izraelczykom”. Zdaniem premiera, grozi to “zmianą żydowskiego i demokratycznego charakteru państwa. Musimy zatrzymać napływ intruzów, by chronić naszą przyszłość” – oznajmił.

Minister spraw wewnętrznych Eli Iszai na tej samej konferencji powiedział, że budowa płotu granicznego jest konieczna “dla zachowania żydowskiej większości w Izraelu”. W jego opinii “intruzi wyrządzają wielkie szkody żydowskiej ludności oraz syjonistycznemu przedsięwzięciu”. Dla prawicowych władz Izraela demografia jest kluczową kwestią z dziedziny bezpieczeństwa. Chcą by pozostawało ono “państwem żydowskim”, zgodnie z założeniami syjonistów, którzy doprowadzili do jego powstania.

Izrael liczy obecnie ponad 7,5 mln mieszkańców, z czego ponad 1,5 mln stanowią Arabowie, w większości Palestyńczycy. Około pięciu milionów Palestyńczyków żyje także na okupowanych przez Izrael terytoriach w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu. Izrael prowadzi aktywną politykę repatriacji Żydów z całego świata, w ostatnich latach najwięcej osób deklarujących żydowskie pochodzenie, nawet do 2 mln ludzi, przyjechało do Izraela z obszaru byłego ZSRR. Jednocześnie coraz więcej jest nieżydowskich imigrantów z państw azjatyckich i afrykańskich, ale ich liczba jest trudna do oszacowania, ponieważ wiele z tych osób przebywa w Izraelu nielegalnie. Rząd planuje deportacje tych ludzi.

Opracowanie: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.