Izrael zatwierdził budowę 8345 domów na Zachodnim Brzegu Jordanu

Opublikowano: 14.06.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 325

Izrael kontynuuje swoją ekspansję na Bliskim Wschodzie. W ostatnich miesiącach rząd zatwierdzał budowę kolejnych żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu. Ich łączna liczba na przestrzeni tego roku wynosi już ponad 8 tysięcy. Rok 2017 jest najbardziej korzystny dla Izraela i jego ekspansji w tym regionie od 25 lat.

Jak powiadomił Minister Obrony Avigdor Lieberman, tylko w zeszłym tygodniu zatwierdzono budowę 3651 nowych domów. Jak sam powiedział, 6 i 7 czerwca uzgodniono maksymalną liczbę mieszkań do wybudowania jaka była możliwa. W ciągu ostatnich 6 miesięcy zatwierdzono plany powstania aż 8345 domów, z czego ponad 3 tysiące z nich powstanie już wkrótce. “Liczby na pierwszą połowę 2017 roku są najwyższe od 1992”. “Nie ma i nie było lepszego rządu, który zadbałby o żydowskie osiedla w Judei i Samarii” – powiedział Avigdor Lieberman.

W ostatnich miesiącach prezydent USA radził Izraelowi, aby tymczasowo wstrzymał się z rozbudową nowych osiedli. Donald Trump negocjował z palestyńskimi przywódcami w sprawie procesu pokojowego, który miałby zakładać powstanie niezależnej i wolnej od izraelskiej okupacji Palestyny. Rząd w Jerozolimie twierdzi, że popiera ten plan, lecz podejmowane działania wskazują na coś zupełnie innego.

Z jednej strony mówi się o pokoju, lecz z drugiej Izrael zatwierdza budowę kolejnych osiedli żydowskich na terenach, które teoretycznie wchodziłyby w skład przyszłego państwa palestyńskiego. Nie wiadomo czy Izrael samodzielnie podjął taką decyzję, czy może po cichu uzgodnił to wcześniej z Donaldem Trumpem.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Ynetnews.com, JTA.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
supersebi900
Użytkownik
supersebi900

napewno z Trumpem…to oczywiste