Izrael zaostrza środki bezpieczeństwa w Jerozolimie

Opublikowano: 29.07.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 927

Muzułmanie poniżej 50 roku życia nie wejdą na Wzgórze Świątynne w Jerozolimie.

Policja Izraela po raz kolejny wprowadziła ograniczenia wiekowe na wstęp do centrum historycznego, gdzie odbędą się piątkowe modlitwy i zwiększyła obecność w mieście, obawiając się wybuchu kolejnych arabskich zamieszek — przekazuje 2 kanał lokalnej telewizji.

Organy porządkowe Izraela ogłosiły, że posiadają dane nt. planów „grup ekstremistycznych, które zamierzają siłowo naruszyć porządek publiczny” w dniu, kiedy w meczecie na Wzgórzu Świątynnym tradycyjnie już gromadzą się dziesiątki tysięcy wierzących Palestyńczyków i izraelskich Arabów.

„Wstęp na Wzgórze Świątynne mają tylko mężczyźni w wieku 50 lat i starsi, a także kobiety niezależnie od wieku” — przekazuje stacja telewizyjna, powołując się na policję.

Do najbardziej niebezpiecznych dzielnic Jerozolimy, a także do centrum historycznego ściągnięto tysiące pracowników organów porządkowych.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.