Izrael wzywa Afrykańczyków do opuszczenia kraju

Opublikowano: 04.01.2018 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 778

Przebywający w Izraelu przybysze z Afryki otrzymali ultimatum od tamtejszego rządu, który daje im dokładnie dziewięćdziesiąt dni na opuszczenie izraelskiego terytorium, a także oferuje wypłaty pieniężne dla osób chcących dobrowolnie powrócić do państw czarnej Afryki. W przeciwnym razie imigranci trafią do więzień, za wyjątkiem dzieci, osób starszych, czy też będących ofiarami handlu ludźmi i niewolnictwa. Podobne ultimatum wystosowano do Sudańczyków i Erytrejczyków przed prawie trzema laty, ale bez większego skutku.

Izraelskie władze oficjalnie poinformowały, że blisko 40 tysięcy imigrantów, pochodzących głównie z Sudanu i Erytrei, powinno opuścić syjonistyczne państwo najpóźniej za trzy miesiące. Przybysze z Afryki mają więc wrócić do krajów swojego pochodzenia, lub też państw trzecich pokroju Rwandy i Ugandy, a za dobrowolny wyjazd z Izraela otrzymają one 3,5 tysiąca dolarów, zwrot kosztów podróży oraz uzyskają pomoc w wyrobieniu dokumentów podróżnych.

Wśród osób, które przebywają w Izraelu dzięki nielegalnemu przekroczeniu granicy, w kraju pozostać będą mogły dzieci, osoby starsze, a także ofiary handlu ludźmi i niewolnictwa. Pozostali afrykańscy imigranci trafią do więzień, jeśli nie opuszczą izraelskiego terytorium przed upływem wspomnianych trzech miesięcy. Warto dodać, że większość z nich twierdzi, iż ucieka przed prześladowaniami, natomiast dla syjonistycznego rządu są oni migrantami ekonomicznymi.

Radykalne działania podjęte przez gabinet Benjamina Netanjahu mają związek z sierpniową deklaracją szefa Likudu, który stwierdził, iż przybysze z Afryki zagrażają żydowskiemu charakterowi państwa. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że podobne ultimatum izraelski rząd wystosował w maju 2015 roku, co jednak nie zakończyło się masową deportacją czarnoskórych imigrantów.

Na podstawie: Reuters.com, BBC.co.uk, WashingtonPost.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. agama 04.01.2018 13:11

  jaka demokracja

 2. gajowy 04.01.2018 14:42

  Izrael ma monopol na rasizm.

 3. Szwęda 04.01.2018 17:46

  Bardzo dobry pomysł, tylko szkoda, że działanie nieskuteczne – albo brak działania. Podobna akcja powinna się jak najszybciej zacząć w zachodniej Europie. Rzesze obcych kulturowo i agresywnych nachodźców powinni zostać poddani selekcji pod względem przydatności i chęci do pracy. Ci, którzy nie chcą pracować, uczyć się i przejmować kultury i religii europejskiej – powinni dostawać kieszonkowe na drogę i zostawać wysyłani do Azji, Afryki.

 4. arthur 04.01.2018 18:38

  Niemcy, ponoć, chętnie przyjmą…

 5. Konter 04.01.2018 22:48

  Izrael sąsiadujący z Syrią wyrzuca imigrantów za granicę, a Niemcy oddalone od Syrii o 4000 km z chęcią przyjmują, hahahaha!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.