Izrael wypycha Palestyńczyków ze Strefy Gazy

Opublikowano: 21.08.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 23

Izraelskie władze mają prowadzić rozmowy dotyczące emigracji Palestyńczyków do innych państw, w tym także tych znajdujących się w Europie. Syjoniści chcą w ten sposób pozbyć się ludności Strefy Gazy, oferując zainteresowanym krajom pomoc w przetransportowaniu palestyńskiej ludności do ich nowych miejsc zamieszkania.

Całą sprawę miał ujawnić izraelski urzędnik przebywający na Ukrainie w ramach delegacji towarzyszącej premierowi Benjaminowi Netanjahu. Izraelski dziennik „The Times Of Israel” twierdzi, że swoiste „błogosławieństwo” w tej sprawie ma Rada Bezpieczeństwa Narodowego, zaś sam program pozbycia się Palestyńczyków miał być kilkukrotnie omawiany podczas posiedzeń tej instytucji.

Syjonistyczne władze uważają, że byłyby w stanie przetransportować Palestyńczyków do Międzynarodowego Portu Lotniczego znajdującego się na terenie pustyni Negew, a następnie zorganizowałby ich dalszy wyjazd z izraelskiego terytorium.

Podstawowy problem ma jednak polegać na braku zainteresowania przyjęciem Palestyńczyków ze strony państw trzecich, chociaż władze w Tel Awiwie miały rozmawiać na ten temat z wieloma państwami z Europy oraz regionu Bliskiego Wschodu. Zdaniem wspomnianego urzędnika emigracja ma jednak i tak miejsce, ponieważ liczbę Palestyńczyków, którzy w ubiegłym roku opuścili Strefę Gazy szacuje się na około 35 tysięcy.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com, MiddleEastMonitor.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Dlaczego NIKT nie nazywa zbrodnią tego jak żydzi traktują Palestyńczyków? NIKT.

SZS
Użytkownik
SZS

emigrant001
Lepiej się głośno nie zastanawiać. To niebezpieczne. I bezcelowe….