Izrael w przededniu nowego lockdownu?

Opublikowano: 07.08.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1782

W obliczu rosnącej liczby przypadków COVID-19 w mutacji Delta, pomimo jednego z największych na świecie sukcesów kampanii szczepień Izrael przywrócił w mijającym tygodniu szereg ograniczeń. Według „The Times of Israel” liczba nowych przypadków wzrosła do 3260 – najwyższego poziomu nowych przypadków od marca.

We wtorek ministrowie zatwierdzili przepisy, które wymagają noszenia masek na spotkaniach plenerowych dla ponad 100 osób. Jak donosi gazeta, bliski kontakt, taki jak przytulanie i całowanie oraz kontakty towarzyskie w domu, jest odradzany. Osoby opiekujące się zarażonym dzieckiem poniżej 12 roku życia będą musiały się izolować, a połowa pracowników sektora publicznego będzie pracować z domu.

Prywatne firmy są również zachęcane do zezwalania na pracę zdalną. Izrael planuje również rozszerzyć swój system Green Pass do 20 sierpnia, donosi gazeta. System pozwalał ludziom na udokumentowanie, że są wolni od wirusa lub zaszczepieni, aby dostać się do miejsc, w których znajduje się ponad 100 osób. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że wraz z nowymi ograniczeniami system Green Pass będzie miał zastosowanie do obiektów o dowolnej wielkości.

Nowe ograniczenia są próbą uniknięcia kolejnego pełnego lockdownu, powiedział premier Naftali Bennett. Wcześniej wydawało się, że kraj ten pożegnał pandemię dzięki szybkiemu programowi masowych szczepień. Do czwartku Izrael podał ponad 11 milionów dawek, co wystarczyło do podwójnego zaszczepienia 62% populacji, donosi Reuters.

W połowie kwietnia, kiedy zaszczepiono ponad połowę kraju, zrezygnowano z noszenia masek na świeżym powietrzu . Według narzędzia do śledzenia spraw na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa pod koniec kwietnia sprawy zostały całkowicie wstrzymane. Jednak pod koniec czerwca liczba przypadków zaczęła ponownie rosnąć. Wariant Delta napędzał wzrost, a aż połowa nowych przypadków dotyczyła osób zaszczepionych, jak donosi Marianne Guenot z „Insider”, choć przypadki u osób zaszczepionych były mniej poważne.

Bennett, ultranacjonalistyczny milioner, został upomniany przez Netanjahu w lipcu, gdy liczba przypadków zaczęła rosnąć, donosi „The Times of Israel”. Wyglądało na to, że była to kara za kampanię, podczas której Bennett ostro zaatakował Netanjahu na COVID-19.

29 lipca Izrael zaczął oferować osobom starszym trzecie „wzmacniające” zastrzyki szczepionki Pfizer/BioNTech, po serii badań, które wydają się wskazywać, że skuteczność szczepionki słabnie w ciągu kilku miesięcy.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „The Times of Israel”
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.