Izrael „upomina” Irlandię za bojkot towarów

Opublikowano: 27.01.2019 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2068

Irlandzka ambasador w Izraelu została „upomniana” przez izraelski resort spraw zagranicznych, ponieważ parlament Irlandii przegłosował w tym tygodniu uchwałę o bojkocie towarów, które zostały wyprodukowane przez Żydów z nielegalnych osiedli zbudowanych na palestyńskich terytoriach. Same centroprawicowe władze Irlandii skrytykowały zresztą nowe przepisy, obawiając się głównie reperkusji ze strony Stanów Zjednoczonych.

W czwartek izba niższa irlandzkiego parlamentu przyjęła ustawę, zgodnie z którą do Irlandii nie mogłyby być importowane produkty pochodzące z izraelskich terytoriów, zajętych przez syjonistów od czasów wojny sześciodniowej w 1967 roku. Tym samym do irlandzkich sklepów nie trafiłyby towary wyprodukowane przez osadników z Jerozolimy Wschodniej, Zachodniego Brzegu i Wzgórz Golan,. a więc terenów odebranych po wspomnianym konflikcie Palestyńczykom, Jordanii i Syrii.

Ustawa została zgłoszona przez niezależną deputowaną, natomiast została poparta przez konserwatywną partię Fianna Fáil i lewicowo-nacjonalistyczne Sinn Féin. Skrytykowały ją z kolei centroprawicowe władze kraju, według których ustawa ma szczytne założenia, lecz ostatecznie będzie szkodzić Irlandii oraz nie poprawi znacząco sytuacji Palestyńczyków. Ponadto rządzący uważają ją za sprzeczną z prawem Unii Europejskiej i obawiają się reakcji Stanów Zjednoczonych oraz amerykańskich inwestorów.

Irlandzka ambasador w Tel Awiwie, Alison Kelly, otrzymała z kolei oficjalny protest od Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela. Według syjonistów ustawa ma więc „antysemicki” charakter oraz będzie miała „poważne reperkusje” dla stosunków izraelsko-irlandzkich. Ponadto w utrzymanym w napastliwym tonie proteście można przeczytać, iż „byłoby lepiej, gdyby Irlandia zajęła się mrocznymi dyktaturami i organizacjami terrorystycznymi, zamiast Izraelem, jedyną demokracją na Bliskim Wschodzie”.

Na podstawie: Independent.ie, TimesOfIsrael.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. emigrant001 27.01.2019 21:17

    W Polsce coś takiego nigdy nie będzie możliwe, bo antysemityzm.
    Prezydent Juda nie dopuści. A jak nie Duda to następny, również w jarmułce.

  2. robcioRR 27.01.2019 22:21

    W Polsce podniesli VAT na napoje z polskich owocow a obnizyli VAT na izraelskie cytrusy. Wiec co piszesz ze nie bedzie mozliwe. W Polsce wszystko jest mozliwe.

  3. emigrant001 28.01.2019 09:55

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.